Intermarche Drawsko


„Eko Wakacje w Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim”

  • Napisane przez  Joanna Girtler
„Eko Wakacje w Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim”

Za uczestnikami w Kaliszu Pomorskim już kolejna edycja „Eko Wakacji”, tym razem realizowanych w ramach zadania pn. „Eko Duet – kultura i natura”, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. 

Propozycja działań ekologicznych spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci. Każdego dnia uczestniczyło w nich ponad 40 osób. Był to dla nich bardzo aktywny i pożyteczny, wspólnie spędzony czas, bo jak sami twierdzili „…..mogliśmy nauczyć się wiele ciekawych rzeczy, ale najważniejsza była dobra zabawa”.

Pierwszego dnia dzieci odwiedziła Pani Ola z Nadleśnictwa w Kaliszu Pomorskim, która opowiadała o zwierzętach i ptakach żyjących w lesie i ich ochronie. Wspólnie wieszano na drzewach budki lęgowe. Rozpoczęto również pracę nad Eko spektaklem. Drugi dzień uczestnicy spędzili w Zalesiu w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej, gdzie zobaczyły, a niektóre nawet wykonały ciekawe doświadczenia chemiczno - fizyczne. Z zaskoczeniem słuchały o zachodzący zjawiskach atmosferycznych, a na zakończenie pobytu wspólnie pieczono kiełbaski na ognisku.

Kolejny dzień to praca nad przygotowaniem finału Eko spektaklu. Jego głównymi bohaterami były "dzieciaki śmieciaki", które ubrane w kostiumy z recyklingu walczyły z ogromną stertą śmieci. Czwarty dzień  minął kolorowo i bardzo twórczo dzięki Eko warsztatom: ceramicznym i tworzenia papieru czerpanego, a także zajęciom plastyczno – manualnych, podczas których każdy wykonał  "drzewo 3D". Eko wakacje zakończono wspólną wycieczką do Ogrodów Hortulus w Dobrzycy. Dzieci zwiedzały tam Ogrody Tematyczne i Ogrody Spectabilis, w których było wielu atrakcji na świeżym powietrzu. Uczestnicy mogli przemierzyć olbrzymi labirynt grabowy i wspiąć się na bardzo wysoką wierzę widokową. Spektakularne widoki rozpościerające się z wieży na labirynt i otaczające ogrody zapierały dech… Otaczający świat kwiatów i roślin sprawił, że było tam wesoło, pachnąco i kolorowo, a my wśród tej pięknej przyrody dzieci czuły się cudownie. Wszystkie dzieci z tej wycieczki wracały bardzo zadowolone i uśmiechnięte. Cały przygotowany i przeprowadzony program „Eko wakacji” bardzo spodobał się uczestnikom, „bo tak też twierdzili na zakończenie”  i  zachęcił do udziału w kolejnym, być może w przyszłym roku.

Eko Wakacje w Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim

 

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto