Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

„Szklana Fauna i Flora”

  • Napisane przez  Aneta Olszacka
„Szklana Fauna i Flora”

W środę 12 czerwca w galerii w kaliskim pałacu odbył się wernisaż wystawy pracowni witrażu artystycznego działającego przy Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim.  Prace zostały zaprezentowane tematycznie – dotyczyły ptaków, owadów, zwierząt domowych i dzikich, a także roślinności tj. drzew i krzewów oraz  różnobarwnych kwiatów. Zaprezentowano również przedmioty użytkowe – lampy i świeczniki, w których faunę i florę wykorzystano,  jako element ozdobny.

Wystawę otworzyła wicedyrektor M-GOK w Kaliszu Pomorskim – Aneta Olszacka,  dziękując  zarówno instruktorce zajęć - Magdalenie Bącelak, a także przybyłym uczestnikom zajęć – Teresie Stąporek, Wiesławie Minkiewicz, Zofii Bąk oraz Wiesławie Zatorskiej  za aktywna pracę i ogromną kreatywność.

Podziękowania skierowane zostały również do innych uczestników zajęć, którzy z różnych przyczyn nie mogli być na spotkaniu. Uczestnicy wernisażu z podziwem oglądali wszystkie prace i zadawali mnóstwo pytań na temat ich wykonywania.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Zapraszamy zatem w najbliższym czasie do Galerii Pałacowej, która prezentuje niepowtarzalną wystawę prac witrażowych wykonanych z wielkim zapałem i kryjących artystyczne dusze mieszkańców miasta. 

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej