Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Klub demokraty u sołtysa w Siemczynie

  • Napisane przez  Monika Sokolik
Klub demokraty u sołtysa w Siemczynie

11 marca obchodzony jest Dzień Sołtysa. Z tej okazji członkowie szkolnego Klubu Demokraty, działającego w Zespole Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie, wybrali się z życzeniami do sołtysa Siemczyna – pana Michała Olejniczaka. Spotkanie z osobą ze środowiska lokalnego pozwoliło młodzieży zrozumieć, na czym tak naprawdę polega praca, jaką wykonuje gospodarz wsi. Jest to osoba dbająca o interesy sołectwa, a także reprezentująca je na zewnątrz.

Siemczyno to miejscowość leżąca nad brzegiem Zatoki Henrykowskiej jeziora Drawsko, między Czaplinkiem a Złocieńcem. Tereny wokół Siemczyna są bardzo zróżnicowane, pełne wzgórz, jezior, lasów. Znajduje się w niej również barokowy zespół pałacowy z XVIII wieku. Niezwykłą niespodzianką dla uczniów była możliwość zwiedzenia Pałacu w Siemczynie oraz jego komnat, które szczegółowo opisał pan Michał Olejniczak.

Po ciekawym spotkaniu i interesującej lekcji historii, członkowie Klubu Demokraty wręczyli sołtysowi drobny prezent – obraz, wykonany przez uczniów Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej