Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Śniadanie biznesu z władzami powiatu

  • Napisane przez  SP
Śniadanie biznesu z władzami powiatu

Śniadania z przedsiębiorcami, taką formułę spotkań zaproponował Starosta Drawski Stanisław Cybula.

Mają stać się ważnym forum dialogu między środowiskiem przedsiębiorców a samorządem powiatu i na stałe zagościć w harmonogramie pracy starosty.

Głównym celem tych spotkań jest stworzenie płaszczyzny komunikowania się z władzami powiatu, wymianie doświadczeń i wiedzy w sprawach ważnych dla rozwoju lokalnych firm i regionu.

Z zaproszenia starosty na pierwsze spotkanie, które odbyło się 7 lutego 2019 r. skorzystało kilkunastu przedsiębiorców z terenu powiatu drawskiego. Gospodarzami spotkania oprócz Starosty Drawskiego, była Przewodnicząca Rady Powiatu, Urszula Ptak, wicestarosta Mariusz Nagórski oraz etatowy członek zarządu Waldemar Włodarczyk.

Po oficjalnym przywitaniu gości oraz przedstawieniu się wszystkich zebranych, starosta zaprezentował ofertę Powiatowego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości  i zaprosił do korzystania z jego usług, następnie Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Henryk Andrałojć przedstawił informację o instrumentach rynku pracy oraz usługach świadczonych przez PUP dla pracodawców.

W dalszej części spotkania wicestarosta, Mariusz Nagórski poruszył temat szkolnictwa zawodowego, kształcenia kadr, odbywania staży i praktyk  u przedsiębiorców. Podkreślił, że powiat jest bardzo zainteresowany rozwojem szkolnictwa zawodowego w regionie poprzez pomoc młodzieży w rozwijaniu umiejętności zawodowych, wspieraniu kształcenia zgodnego z zapotrzebowaniem rynku pracy oraz nawiązaniem współpracy w tym zakresie z lokalnymi przedsiębiorcami.

Przedsiębiorcy wyrazili swoje zadanie na temat przyjmowania młodzieży na staże  i praktyczną naukę zawodu, podkreślając ważną rolę w tym temacie Powiatowego Urzędu Pracy, który powinien swoją ofertę dostosować do obecnej sytuacji na rynku pracy. Zwrócili także uwagę na problemy związane z brakiem pracowników z wymaganymi kwalifikacjami i umiejętnościami, brakiem chętnych do pracy i wzrostem oczekiwań finansowych potencjalnych kandydatów. Przedsiębiorcy wyrazili potrzebę wzajemnych kontaktów i kontaktów z przedstawicielami samorządu powiatowego, w celu polepszenia warunków dla rozwoju gospodarczego, ale również w celu polepszenia relacji na szczeblu urząd-przedsiębiorca.

Starosta, dziękując wszystkim za udział w spotkaniu i ożywioną dyskusję zadeklarował kontynuację tematycznych spotkań z przedsiębiorcami.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej