Świąteczna wyprawa do Berlina

  • Napisane przez  Anna Ignacak
Świąteczna wyprawa do Berlina

14 grudnia uczniowie liceum i technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim udali się na jednodniową wycieczkę do Berlina.

Wycieczka miała zarówno charakter przedmiotowy jak i turystyczno – krajoznawczy. Berlin to centrum polityczne Niemiec, dlatego też zwiedziliśmy dzielnicę rządową a także historyczny Reichstag – siedzibę niemieckiego parlamentu z nową szklaną kopułą, która jest jednym z najchętniej odwiedzanych celów turystycznych Berlina. Z wysokości 47 m nad poziomem ulicy podziwialiśmy panoramę stolicy Niemiec oraz najważniejsze zabytki architektury,  które znajdują się w śródmieściu.

W czasie spaceru po mieście zobaczyliśmy Wyspę Muzeów, Uniwersytet Humboldtów, Aleję Pod Lipami oraz Bramę Brandenburską.

Świąteczna wyprawa do Berlina

Kolejnym punktem programu było Muzeum Techniki, które prezentuje wiele eksponatów dotyczących techniki we wszelkich gałęziach przemysłu. Szczególnie interesujące było dla nas skrzydło poświęcone transportowi wodnemu oraz lotniczemu.

Ważnym celem naszej wycieczki było zapoznanie się z kulturą Niemiec w czasie adwentu oraz kontakt z żywym językiem. Ostatnim punktem naszej wycieczki był dlatego Plac Poczdamski (Potsdamer Platz), który słynie z nowoczesnej architektury i wyrastających jak grzyby po deszczu wieżowców. Mogliśmy tu poczuć magiczną  atmosferę jednego z 60 jarmarków bożonarodzeniowych, które odbywają się w tym czasie w stolicy naszego sąsiada. Był to trzeci jarmark, który odwiedziliśmy dzisiejszego dnia, ale dopiero tutaj  po zmroku poczuliśmy tą świąteczną bożonarodzeniową atmosferę. Mogliśmy tu nabyć artykuły rękodzielnicze i rozkoszować się specjałami kulinarnymi.

Opiekunami podczas wycieczki byli  Anna Ignacak,  Dorota Kordalska oraz  Maciej Jonak.

Świąteczna wyprawa do Berlina

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto