Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zawody w Złotoryi – siłacze z Jankowa wracają z medali z Pucharu Świata Federacji WRPF

  • Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz
Zawody w Złotoryi – siłacze z Jankowa wracają z medali z Pucharu Świata Federacji WRPF

Zawodnicy Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo osiągnęli wielki sukces w Pucharze Świata Federacji WRPF w wyciskaniu sztangi leżąc i w martwym ciągu, który odbył się w dniach 17-18 listopada w Złotoryi.

W sobotę 17 listopada miłośnicy sportów siłowych mogli podziwiać zmagania zawodników rywalizujących w wyciskaniu sztangi leżąc. Do tej konkurencji zapisało się 160 zawodników i 23 zawodniczki.

W kategorii wiekowej 60 - 69 lat reprezentant S.S.S. Rufian Jankowo Leszek Pasieka już po pierwszej próbie odskoczył konkurencji i nie pozwolił rywalom na zmniejszenie przewagi. Leszek Pasieka wycisnął 180 kg i tym samym zdobył złoty medal Pucharu Świata, utrzymując przewagę nad drugim zawodnikiem aż 35 kg.

Dzień później, 18 listopada na pomoście stawili się specjaliści w konkurencji martwy ciąg, wśród 90 mocarzy byli też  członkowie Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo w osobach: Paweł Grab, Mateusz Rufkiewicz i Karol Frąckowiak.

Zawody w Złotoryi – siłacze z Jankowa wracają z medali z Pucharu Świata Federacji WRPF

W kategorii wagowej do 75 kg zaciętą walkę toczył  Paweł Grab, który w drugiej próbie udźwignął 240 kg i tym wynikiem zdobył srebrny medal Pucharu Świata. Do złotego medalu zabrakło zaledwie 7,5 kg

W kolejnej kategorii wagowej do 82,5 kg bardzo emocjonująca rywalizację z reprezentantem Czech stoczył Mateusz Rufkiewicz.  Od pierwszego podejścia  aż do ostatniego trzeciego nie było wiadomo kto stanie na podium i na jakim stopniu. W drugiej próbie Mateusz uniósł ciężar 260 kg, do Czecha brakowało 10 kg.  Na ostatnie, trzecie podejście Mateusz zadysponował ciężar 270 kg, niestety próba nie została zliczona i ostatecznie Mateusz z wynikiem 260 kg zdobywa srebrny medal Pucharu Świata,

W kategorii wagowej do 110 kg  Karol Frąckowiak dźwiga sztangę ważącą 275 kg. W drugiej i w trzeciej próbie Karol nie zalicza 300 kg i tym samym z zaliczonym wynikiem 275 kg plasuje się VIII miejscu Pucharu Świata.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej