Intermarche Drawsko


Współpraca Naszej Świerczyny z Interessengemeinschaft Frauen und Familie Prenzlau

  • Napisane przez  Maciej Słomka
Współpraca Naszej Świerczyny z Interessengemeinschaft Frauen und Familie Prenzlau

Stowarzyszenie Nasz Świerczyna działa już od kilku lat. Pomimo iż jest stowarzyszeniem działającym na wsi, to jednak stara się pokonywać niedogodności i ograniczenia, a położenie traktują jako zaletę, a nie przeszkodę. Nasz Świerczyna skupia pasjonatów, osoby aktywne i każdego kto chce realizować swoje zainteresowania i pasje.
W ubiegłym roku Stowarzyszenie Nasz Świerczyna nawiązało współpracę z niemieckim stowarzyszeniem Interessengemeinschaft Frauen und Familie Prenzlau e.V.

Warsztaty

Dzięki temu mogą uczestniczyć w projektach i spotkaniach całkowicie dla nich nowych. Członkowie organizacji uczestniczyli wspólnie z partnerami niemieckimi w dwóch w spotkaniach warsztatowych. Pierwsza grupa realizowała program pod nazwą Fasching czyli Karnawał. Wspólnie z niemieckimi partnerami poznawali zabawy, tańce i zwyczaje karnawałowe . Natomiast warsztaty drugiej grupy prowadzone były przez wykwalifikowanego artystę i nosiły nazwę „Sianoploty” .  Mnóstwo satysfakcji przyniosły wyplatane przez uczestników zajęć koszyczki, kurki i inne ozdoby z siana, słomy i sznurka. Wspólnym mianownikiem obydwu tych spotkań jest integracja ludzi różnych narodowości.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto