Konkurs o Niemczech pod okiem niemieckiego konsula

  • Napisane przez  Adrianna Bosiacka
  • Galeria
Uczniowie podczas konkursu Uczniowie podczas konkursu

W grudniu 2013 roku w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Świdwinie odbył się, po raz drugi, Konkurs Wiedzy  o Krajach Niemieckojęzycznych oraz konkurs plastyczny „Kraje Niemieckojęzyczne w sztuce”. W konkursie o Krajach Niemieckojęzycznych uczestniczyło 85 uczniów ze szkół gimnazjalnych oraz uczniowie ZSR CKP w Świdwinie. Na zaproszenie dyrektora szkoły, Andrzeja Muchorowskiego oraz nauczycielek języka niemieckiego: Ewy Stawiarskiej i Marleny Jankowskej, odpowiedziała młodzież i nauczyciele języka niemieckiego z następujących szkół: Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Osadników Wojskowych w Świdwinie, 

  • Publiczne Gimnazjum im. Generała Mariusza Zaruskiego w Ińsku, 
  • Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Gościnie, 
  • Gimnazjum Integracyjne im. Adama Mickiewicza w Łobzie, 
  • Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Monte Cassino w Złocieńcu, 
  • Zespół Szkół Publicznym im. Jana Pawła II w Redle, 
  • Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Drzonowie. 

Swoją obecnością zaszczyciła konsul Republiki Federalnej Niemiec z Konsulatu w Gdańsku- Gabriele Neumeier, która zdumiona była tak wysokim poziomem przygotowanych uczniów. Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych składał się z 2 etapów. W części pisemnej uczniowie odpowiadali na 45 pytań dotyczących historii, polityki, kultury, literatury i geografii krajów niemieckojęzycznych. W przerwie gimnazjaliści mieli możliwość zwiedzenia szkoły i zapoznania się z ofertą kształcenia w ZSR CKP. W 2 części imprezy uczniowie mogli poszerzyć na wesoło swoja wiedzę o Niemczech oglądając przedstawienie „Polska turystyka nad Renem”.

Do finału Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych zakwalifikowało się 5 uczniów. Po serii ustnych pytań wygrał uczeń Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Monte Cassino w Złocieńcu IGOR WOJTCZAK, z którym na konkurs pojechała nauczycielka języka niemieckiego Adrianna Bosiacka. Zdobył on nagrodę główną wycieczkę do Bawarii, która planowana jest na wiosnę 2014 roku. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku Igor Wojtczak również zdobył 1 miejsce w tym konkursie oraz wycieczkę do Berlina.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto