Święta na drogach powiatu - policja podsumowuje

  • Napisane przez 
Fot. Materiały Policji Fot. Materiały Policji

Od kilku dni policjanci z powiatu drawskiego w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego prowadzą działania w związku ze wzmożonym ruchem drogowym w okresie świątecznym. Niestety mimo działań policji i apeli o rozsądek na drodze nie obyło się bez zdarzeń.

Jak powiedział nam dziś o godz. 20:30 oficer prasowy drawskiej policji st. asp. Maciej Zieliński – w związku z natężonym ruchem drogowym w okresie świątecznym policjanci w ostatnich dniach patrolowali drogi powiatu drawskiego. Szczególnie zwracali uwagę na stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów, a także przestrzeganie przez kierowców odpowiednich prędkości zarówno w obszarze zabudowanym jak i poza nim. Działania prowadzone były we wszystkich gminach powiatu drawskiego.

Do chwili obecnej 2 zdarzenia zakwalifikowano jako wypadki – zderzenie pojazdów w rejonie Kalisz Pomorski oraz Złocieniec. W wyniku wypadków i kolizji sześć osób zostało przewiezionych do szpitala na dalsze badania. Jedna osoba w okresie świątecznym została ujawniona gdy kierowała rowerem po spożyciu alkoholu. Nie zatrzymano do chwili obecnej kierowców, którzy prowadziliby pojazd po spożyciu alkoholu. Działania policjantów na drogach wciąż trwają, a szczegółowe informacje łącznie z wieczornymi statystykami przekazane zostaną w dniu jutrzejszym.

Powrót na górę

Moje konto

Więcej