Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Ponad 32 tys. porad, 464 porody i 1867 zabiegów - drawski szpital wyżej w statystykach i z działającym oddziałem kardiologicznym

  • Napisane przez  Powiat Drawski/

Bardzo dobre informacje płyną ze szpitala. Oddział Kardiologiczny Szpitala Polskiego w Drawsku Pomorskim otrzymał od Narodowego Funduszu Zdrowia kontrakt na świadczenie usług z zakresu Kardiologii i Procedur Hemodynamicznych (Kardiologia Inwazyjna). Leczenie będzie si odbywało na bazie budynkowo – sprzętowej dotychczasowego NAFIS-u. Dzięki kontraktowi będzie szansa na wcześniejsze wykrycie i zaplanowanie leczenia wielu schorzeń układu krążenia. A jak minął 2016 rok w szpitalu? Było dużo więcej świadczeń, o 17% wzrosła liczba porodów oraz poczyniono kolejne inwestycje.

W 2016 roku drawski szpital realizował swoje zadania statutowe w postaci udzielania świadczeń zdrowotnych służących ratowaniu, zachowywaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia oraz promocji i edukacji zdrowotnej Pacjentów. Świadczenia realizowano w ramach kontraktu z Zachodniopomorskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowa. 

Istotny jest fakt, że wartość świadczeń zrealizowanych w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w 2016 roku była o 2,5 mln zł, tj. 12% wyższa niż w roku poprzednim, pomimo braku Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W 2016 roku w Szpitalu leczono 6 120 pacjentów. Chorzy spędzili w placówce łącznie 23 824 dni. Na oddziale ortopedycznym, chirurgicznym, położniczym oraz ginekologicznym zrealizowano 1 867 zabiegów, tj. o 29% więcej niż w roku poprzednim. W Drawskim Centrum Specjalistycznym w 2016 roku odbyły się 464 porody, co oznacza o 17% więcej niż w roku 2015. W ramach Izby Przyjęć udzielono łącznie 7 813 porad.

W poradniach specjalistycznych udzielono w 2016 roku łącznie 32 655 porad. Ponadto, w ramach Fizjoterapii Ambulatoryjnej zrealizowano zabiegi na rzecz 1 058 pacjentów, natomiast w Pracowni Endoskopowej zrealizowano ambulatoryjnie  776 gastroskopii oraz 698 kolonoskopii.

W 2016 roku na rzecz Szpitala dokonano następujących zakupów: aparat do ciągłej terapii nerkozastępczej, respirator, kardiomonitor modułowy Edan – 4 stanowisko Intensywnej Terapii, monitor hemodynamiczny do pomiarów rzutów serca, 3 kardiomonitory, zestaw artroskopowy do zabiegów ortopedycznych, pompa artroskopowa, lampa zabiegowa dla poradni ginekologiczno – położniczej, drukarka USG dla poradni ginekologiczno – położniczej, myjnia dezynfektor – do kaczek i basenów, zestaw narzędzi ginekologicznych, 6 łóżek szpitalnych na oddział dziecięcy, 10 łóżeczek dziecięcych, 16 szafek przyłóżkowych na oddział dziecięcy oraz 4 wanienki do pielęgnacji noworodka.

Ponadto w 2016 roku dokonano remontów i konserwacji w następujących zakresach: oddział pediatryczny - adaptacja pomieszczeń w stanie surowym  na sale chorych, oddział położniczo – ginekologiczny - sala patologii ciąży i sala ginekologiczna, przychodnie przyszpitalne – remont łazienki administracji, naprawa kanalizacji, remont generalny holu z położeniem wykładziny typu Tarket i remont toalety dla niepełnosprawnych, remont pomieszczeń nocnej i świątecznej opieki medycznej (Drawsko Pomorskie), malowanie pomieszczenia gabinetu neurologicznego, adaptacja pomieszczenia na archiwum dla statystyki medycznej, oddział ortopedyczny – malowanie pomieszczeń gabinetów i holu,  oddział wewnętrzny – malowanie łazienek i korytarza i oddział chirurgiczny - odświeżenie gabinetów zabiegowych oraz części korytarza. 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej