Manewry Bison Drawsko 2017 rozpoczęte - zdjęcia

  • Napisane przez  Grzegorz Skurczyński
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Międzynarodowe szkolenie pn. "Bison Drawsko 2017" rozpoczęte. W poniedziałek (23 stycznia) na terenie poligonu drawskiego odbyła się uroczystość inaugurująca ćwiczenia, w których udział weźmie ponad cztery tysiące żołnierzy. Organizatorem ćwiczeń jest Dowództwo Wojsk Lądowych Królestwa Niderlandów.

Generał  Jan Swillens powitał żołnierzy

Manewry Bison Drawsko 2017 rozpoczęte_66

Podczas inauguracji, żołnierzy powitał generał Jan Swillens – dowódca 43-ej holenderskiej brygady zmechanizowanej. Podczas swojego wystąpienia, podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania manewrów. Wyraził także nadzieję, że wspólne ćwiczenia podniosą poziom interoperacyjności i zbudują wzajemne zaufanie oraz będą doskonałą okazją do wymiany doświadczeń między przedstawicielami sojuszu północnoatlantyckiego.

Po wystąpieniu generała odbyła się parada pojazdów wojskowych oraz przemarsz żołnierzy, którzy wezmą udział w  manewrach.

Bison Drawsko 2017  

Manewry Bison Drawsko 2017 rozpoczęte_12

Głównym celem szkolenia jest przygotowanie wojsk Królestwa Niderlandów do prowadzenie działań obronnych we współpracy z pododdziałami innych państw NATO. W manewrach udział wezmą żołnierze z Polski, Niemiec, Holandii, USA i Kanady. Są też – jako obserwatorzy – wojskowi z Estonii. Żołnierze mają do dyspozycji około tysiąca sztuk różnego rodzaju sprzętu i uzbrojenia.

Współpraca z lokalnym samorządem

Żołnierze, którzy ćwiczą na poligonie drawskim, chętnie biorą udział w uroczystościach o charakterze państwowym oraz w imprezach sportowych i kulturalnych. Już w lutym – z inicjatywy Burmistrza Drawska Pomorskiego Zbigniewa Ptaka – żołnierze holenderscy i kanadyjscy wystąpią w międzynarodowym meczu piłki nożnej. O szczegółach poinformujemy Państwa niebawem. 

Intermarche Drawsko
loading...

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto