Intermarche Drawsko


Skok spadochronowy – teraz twoja kolej!

  • Napisane przez  skydive.pl
Skok spadochronowy – teraz twoja kolej!

Masz ochotę na zrobienie czegoś niesamowitego? Chcesz przetestować swoją odwagę w ekstremalnej sytuacji? Zależy ci na wspomnieniach do końca życia? W takim przypadku warto zdecydować się na udział w skoku spadochronowym w tandemie. Teraz twoja kolej!

Skoki spadochronowe cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem – są wybierane przez wiele osób, które poszukują pomysłu na niecodzienną rozrywkę. Za sprawą techniki tandemowej nie ma potrzeby brania udziału w czasochłonnych i drogich szkoleniach, również nie trzeba przedstawiać zaświadczeń lekarskich i o braku przeciwwskazań do skoku. Ponadto nie trzeba mieć świetnej kondycji. Za wszystkie kwestie techniczne związane ze skokiem odpowiada jego pilot, którym najczęściej jest instruktor spadochroniarstwa z wieloletnim doświadczeniem. Do niego, za pomocą uprzęży tandemowej, przypięty jest pasażer, który w ten sposób może przeżyć to samo co profesjonalny skoczek.

Kto może skoczyć w tandemie?

Jak już wspomnieliśmy, w skokach tandemowych mogą brać udział osoby nieposiadające szczególnego przygotowania w dziedzinie spadochroniarstwa. Nie oznacza to jednak wcale, że może wziąć w nich udział każdy, ponieważ są określone przeciwwskazania. Są to przede wszystkim waga powyżej 115 kilogramów, choroby takie jak epilepsja, wrodzona łamliwość kości, ostra niewydolność oddechowa i krążeniowa, niestabilność i inne choroby kręgosłupa.

W przypadku skoku tandemowych nie ma za to ograniczeń wiekowych, dlatego mogą brać w nich udział osoby mające także poniżej 18 lat za zgodą rodzica lub opiekuna. Skaczą również seniorzy, a nawet osoby niepełnosprawne, które mogą dzięki temu przeżyć wyjątkową przygodę.

Skok tandemowy zarezerwujesz przez internet

Aby wziąć udział w skoku tandemowym wcale nie musisz udawać się do ośrodka organizującego to wydarzenie osobiście – oferty można błyskawicznie znaleźć przez internet, bez wychodzenia z domu. Rezerwację można także wykonać on-line, wskazując na miejsce i datę wzięcia udziału w skoku. Ponadto trzeba wskazać na jego parametry, a mianowicie wysokość wyskoku oraz dodatkowe opcje.

Skoki tandemowe odbywają się z wysokości 3 lub 4 tysięcy metrów. Skoki z 4 tysięcy metrów są dłuższe, ale pozwalają na doznanie nawet 60 sekund swobodnego spadania, czyli spadania bez otwartego spadochronu. To zdecydowanie najbardziej ekscytujący moment całego skoku, gdy adrenalina buzuje! W przypadku 3 tysięcy metrów swobodne spadanie trwa około 30 sekund.

Można również wybrać opcję rejestracji skoku – wówczas jest on filmowany przez dodatkowego skoczka spadochronowego, na którego kasku jest zamocowana kamera.

Ile kosztują skoki tandemowe?

Ceny nie są tak wysokie, jak mogłoby się wydawać. Za skok z 3 tysięcy metrów zapłacimy 500-600 złotych, z kolei za ten z 4 tysięcy metrów około 700 złotych. Za rejestrację skoku trzeba będzie dopłacić około 250 złotych. Są to ceny przykładowe. Wiele ośrodków organizujących skoki ma też świetne promocje, z którymi można zapłacić jeszcze mniej.

Na skoki tandemowe zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive”. Oferta Ośrodka zaprezentowana jest na stronie: https://skydive.pl.

 

 

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto