Wystawa "Poszukiwania" efektem warsztatów fotograficznych

  • Napisał 
Uczestnicy warsztatów dziękują Leszkow Paradowskiemu. Fot. Adam Cygan Uczestnicy warsztatów dziękują Leszkow Paradowskiemu. Fot. Adam Cygan

„Poszukiwania” to wystawa fotografii, która jest efektem warsztatów fotografików, mieszkańców powiatu drawskiego pod okiem Leszka Paradowskiego. Od 5 listopada można ją zobaczyć w Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego w Drawsku Pomorskim.

Celem warsztatów prowadzonych przez kilka miesięcy była nie tylko pracą nad techniką, ale przede wszystkim poszukiwanie własnego stylu fotografii przez uczestników – powiedział podczas wernisażu Leszek Paradowski. 

Wystawa jest zbiorem 30-tu prac różnych fotografików biorących udział w cyklu spotkań. Przez kilka miesięcy uczestnicy spotykali się budynku Ośrodka Kultury gdzie poznawali aspekty fotografii pejzażowej i konceptualnej. Realizowali zadania domowe, a wykonane prace przynosili i wspólnie omawiali. W ramach zajęć teoretycznych odbyły się również szkolenia z obróbki graficznej fotografii. 

Prawdziwym sprawdzianem były wspólne wypady plenerowe, zarówno pejzażowej jak i z udziałem modelek. 

W spotkaniu wziął udział Zbigniew Ptak, Burmistrz Drawska Pomorskiego, Romana Kowalewicz – Dyrektor Złocienieckiego Ośrodka Kultury oraz Renata Żołądkiewicz, kierownik artystyczny Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim. Klimatu uroczystości dodała instrumentalna gra na gitarze akustycznej Andrzeja Szatana.

Wystawę można zobaczyć do 8 grudnia 2013 roku. 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto