Intermarche Drawsko


Wyścigi rowerkowe dzieci w Drawsku Pomorskim - zobacz zdjęcia

  • Napisane przez  Mateusz Owedyk
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Po raz drugi w Drawsku Pomorskim odbyły się Dziecięce Wyścigi Kolarskie. Organizatorem był Urząd Miejski. Wydarzenie - które miało miejsce 3 maja w Parku Chopina - przyciągnęło ponad stu młodych miłośników jazdy na rowerkach oraz rzeszę widowni dopingującej uczestników.

Wyścigi przeprowadzone zostały w 7 kategoriach wiekowych. Do rywalizacji mogły przystąpić dzieci urodzone w przedziale od 2007 do 2013 roku. Zmagania odbywały się po wyznaczonym 80-metrowym torze. Jedynym wymogiem dla uczestników było posiadanie roweru oraz kasku ochronnego. 

Wyścigi rozpoczęły się od zmagań najmłodszych zawodników. Na sygnał prowadzącego imprezę - Mariusza Rufkiewicza - dzieci zajmowały pozycję na starcie i rozpoczynały wyścig. W każdym wyścigu udział brało jednocześnie troje dzieci. Po pokonaniu trasy wyścigu odbywało się uroczyste wręczenie nagród. Każde dziecko podczas dekoracji znalazło się na okazałym podium, a rodzice mieli okazję do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Każdy uczestnik, który wziął udział w imprezie otrzymał nagrodę rzeczową, medal, dyplom oraz słodkości. Upominki ufundowane zostały przez organizatora zawodów - Burmistrza Zbigniewa Ptaka.

Bardzo duża frekwencja, radość najmłodszych uczestników podczas wyścigów, promowanie aktywności fizycznej - wszystko to sprawiło, że organizatorzy już podczas wydarzenia podjęli decyzję, aby impreza ta na stałe wpisała się w sportowy kalendarz Drawska Pomorskiego. 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto