Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Sąd II instancji nakazuje przeprosiny Zbigniewa Ptaka. Post blogera komentują internauci

  • Napisane przez  DSI
Fot. Archiwum Fot. Archiwum

Jest ciąg dalszy sprawy, o której pisaliśmy kilka dni temu na łamach DSI. To sprawa w trybie wyborczym z autorem wpisów publikowanych na Facebooku na profilu Drawskie Forum Obywatelskie Odnowa.

Dotyczy to treści jakie pojawiały się mediach społecznościowych, a które według Zbigniewa Ptaka nie były prawdą. Między innymi o publikowane stwierdzenia, że Zbigniew Ptak jest przestępca i oszustem.

Sąd I instancji nakazał przeprosiny kandydata na Burmistrza Drawska Pomorskiego, a autor wpisów  przekonany był, że wygra w II  instancji.

Odwołałem się od decyzji sądu uznając ją co najmniej za mocno naciąganą. W uzasadnieniu możecie przeczytać to co zarzucam tej decyzji i jakie wady oraz "błędy" popełnił ten sąd. Spokojny jestem o postanowienie sądu odwoławczego. Zawsze Wasz, Piotr Jermakow – pisał

Po dzisiejszym wpisie okazał się jednak że spokój okazał się przedwczesny.

W wyniku zdumiewającego postanowienia sądu II instancji zmuszeni jesteśmy do zamieszczenia poniższych sprostowań i przeprosin – poinformował we wstępie przeprosin bloger

Dalej czytamy:

„Ja, Piotr Jermakow oświadczam, że nieprawdziwe są rozpowszechniane przeze mnie informacje jakoby Zbigniew Ptak był wielokrotnym przestępcą i ohydnym oszustem, a podczas pełnienia funkcji burmistrza Drawska Pomorskiego w poprzednich kadencjach popełniał przestępstwa na szkodę Gminy Drawsko Pomorskie.”

„Ja, Piotr Jermakow przepraszam Zbigniewa Ptaka kandydata na burmistrza Drawska Pomorskiego za publikowanie nieprawdziwych informacji o nim, iż był wielokrotnym przestępcą i oszustem, a w poprzednich kadencjach popełniał przestępstwa na szkodę Gminy Drawsko Pomorskie”

W tej sprawie autor wpisów chce wydać oświadczenie

Oświadczenie wydał również sam kandydat na Burmistrza Zbigniew Ptak: 

Nawiązując do Oświadczenia z dnia 9 kwietnia 2024 roku dotyczącego procesu w trybie wyborczym z wniosku Zbigniewa Ptaka z udziałem Piotra Jermakow w związku z oszczerstwami i nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi kandydata na Burmistrza Drawska Pomorskiego Zbigniewa Ptaka pojawiającymi się na Drawskim Forum Obywatelskim Odnowa oraz w związku z oświadczeniem z dnia 11 kwietnia 2024 roku opisującym szczegółowo treść prawomocnego postanowienia Sądu Apelacyjnego w Szczecinie – Wydziału I Cywilnego z dnia 10 kwietnia 2024 roku, wydanego w sprawie I ACz 841/24 niniejszym oświadczam, co następuje:

W dniu 12 kwietnia 2024 roku na Drawskim Forum Obywatelskim Odnowa znalazło się oświadczenie o następującej treści:

„Ja, Piotr Jermakow oświadczam, że nieprawdziwe są rozpowszechniane przeze mnie informacje jakoby Zbigniew Ptak był wielokrotnym przestępcą i ohydnym oszustem, a podczas pełnienia funkcji burmistrza Drawska Pomorskiego w poprzednich kadencjach popełniał przestępstwa na szkodę Gminy Drawsko Pomorskie”.

Ponadto w dniu 12 kwietnia 2024 roku na Drawskim Forum Obywatelskim Odnowa znalazły się przeprosiny o następującej treści:

„Ja, Piotr Jermakow przepraszam Zbigniewa Ptaka kandydata na burmistrza Drawska Pomorskiego za publikowanie nieprawdziwych informacji o nim, iż był wielokrotnym przestępcą i oszustem, a w poprzednich kadencjach popełniał przestępstwa na szkodę Gminy Drawsko Pomorskie”

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej