Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zdjęcia - Zabytkowe schronisko w Czaplinku wkrótce przejdzie gruntowny remont. Będzie też rewitalizacja plaży i taras widokowy

  • Napisane przez  DSI
Zdjęcia - Zabytkowe schronisko w Czaplinku wkrótce przejdzie gruntowny remont. Będzie też rewitalizacja plaży i taras widokowy

Czaplinek pozyskał środki finansowe z Unii Europejskiej w ramach programu dla Pomorza Zachodniego na modernizację zabytkowego schroniska, które znajduje się na terenie Ośrodka Sportów Wodnych.

Burmistrz Czaplinka, Marcin Naruszewicz przedstawił projekty przygotowane dla programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych podczas sesji Związku Zachodniopomorskiej Strefy Centralnej jako wytypowane do realizacji przez gminę Czaplinek.

Ośrodek Sportów Wodnych to ważny punkt na turystycznej mapie Czaplinka. Po inwestycji budynek z przeznaczeniem na bazę noclegową będzie służył turystom.

Po remoncie budynek będzie oferował 12 pokoi z łazienkami, co łącznie da 24 miejsca noclegowe

Szacowana przez urząd całkowita kwota inwestycji to 3,5 mln zł z czego 2 975 000 zł pochodzić będzie z dofinansowania zewnętrznego a pozostała kwota czyli 525 tys musi zostać wyasygnowana przez czaplinecki samorząd i będzie stanowić wkład własny gminy..

W ramach tej inwestycji przeprowadzony zostanie generalny remont Ośrodka Sportów Wodnych. Będzie zrealizowana rewitalizacja plaży, powstanie nowy pomost i taras widokowy przy ul. Złocienieckiej.

Jak poinformował Urząd Miejski w Czaplinku aktualnie Związek Zachodniopomorskiej Strefy Centralnej podejmując uchwałę w sprawie wytypowanych inwestycji z każdego powiatu oraz gminy oczekuje jedynie na akceptację przez marszałka województwa zachodniopomorskiego aby rozpocząć realizację planowanych prac remontowych.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej