Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Tak może wyglądać rynek w Czaplinku. To całkowicie inna koncepcja niż poprzednia

  • Napisane przez  DSI
Fot. Czaplinek Fot. Czaplinek

Pamiętacie koncepcję przebudowy rynku w Czaplinku z października 2023, po której do czaplineckiego Ratusza spłynęło bardzo wiele negatywnych ocen. Teraz jest nowa koncepcja. Zieleni ma być dużo więcej.

Tu możesz zobaczyć jak wyglądała poprzednia koncepcja. Czytaj: Tak będzie wyglądał ten rynek. Na jego rewitalizację jest 8 milionów zł.

Teraz po zmianach będzie bardziej zielono. Jak informuje urząd odbyło się wiele spotkań z konserwatorem zabytków w celu przedstawienia koncepcji oraz ewentualnych zmian, które trzeba by dokonać.

W jednym z p. konserwator byliśmy zgodni - ???? ?????????. Ustalenia te dały wspaniały rezultat - zielone światło konserwatora. To pozwoliło na dalsze kroki opisane powyżej – informuje urząd.

Wstępna koncepcja rynku została na początku marca 2024 wysłana do Zachodniopomorskiego Konserwatora Zabytków w celu uzyskania zaleceń konserwatorskich. Koncepcja ta została zaopiniowana pozytywnie.

Nowy projekt koncepcji wizualizacji rynku przygotowywany został przez rodzimych architektów związanych ze stowarzyszeniem To Tu – Akademia Twórczych Umiejętności z Czaplinka.

Stowarzyszenie To Tu bardzo silnie zabierało głos wraz z mieszkańcami w sprawie zaproponowanej w 2015 roku „betonozy” Rynku.

Kolejnym etapem jest opracowanie PFU. W czerwcu tego roku najprawdopodobniej zostanie ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę inwestycji w trybie "zaprojektuj i wybuduj".

Przebudowa rynku najprawdopodobniej może kosztować ? ??? ???,?? ?ł. Na tą kwotę składa się dofinansowanie w wysokości 7.992.000,00 zł. Pozostała kwota 1.293.160,00 zł to wkład własny Czaplinka.

W tym miesiącu podpisano umowę z firmą MILAG Michał Łaga na opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU) dla inwestycji pn. "Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w ramach rewitalizacji centrum Czaplinka w obrębie ulicy Rynek".

 

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej