Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Nadchodzą VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na poligonie drawskim

  • Napisane przez  DSI
Fot. z poprzedniej edycji Fot. z poprzedniej edycji

Zbliżają się VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na poligonie drawskim. Do udziału zaproszono szkoły ponadpodstawowe prowadzące klasy mundurowe. Wydarzenie odbędzie się na poligonie drawskim w dniach od 15 do 18 kwietnia 2024 r.

Jest to przedsięwzięcie realizowane cyklicznie, organizowane w latach 2016 - 2023 przez Zespół Szkół w Kaliszu Pomorskim oraz CSB w Drawsku Pomorskim we współpracy z 16 WOG w Drawsku Pomorskim, Wydziałem Żandarmerii Wojskowej w Olesznie, 2 Brygadą Zmechanizowaną Legionów im. Marszałka Piłsudskiego w Złocieńcu, 12. Bazą Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu, pod honorowymi patronatami, m. in. Ministra Obrony Narodowej, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Starosty Drawskiego, Starosty Stargardzkiego, burmistrzów: Drawska Pomorskiego, Kalisza Pomorskiego, Mirosławca, Recza i Drawna. 

W tegorocznej edycji mistrzostw weźmie udział dwadzieścia pięcioosobowych drużyny wraz z opiekunami. Uczestnicy będą doskonalili umiejętności w konkurencjach sportowo – obronnych, pogłębią wiedzę o współczesnych siłach zbrojnych  i obronności kraju. Mistrzostwa przyczyniają się do kształtowania postaw patriotycznych i proobronnych wśród młodzieży. Są też okazją do wymiany doświadczeń, porównania poziomu wyszkolenia i spotkania uczniów i nauczycieli klas mundurowych z całej Polski.

Organizatorzy powyższego przedsięwzięcia nie czerpią z niego żadnych korzyści finansowych. Udział w mistrzostwach jest bezpłatny, z wyjątkiem kosztów wyżywienia i mediów. Fundatorami nagród są instytucje współpracujące w organizacji mistrzostw, m.in. wyższe uczelnie, nadleśnictwa, organy samorządu terytorialnego.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej