Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Pomówienia w Internecie. Szykuje się kolejna sprawa w trybie wyborczym

  • Napisane przez  DSI
Pomówienia w Internecie. Szykuje się kolejna sprawa w trybie wyborczym

Kandydat na Burmistrza Drawska Pomorskiego, Zbigniew Ptak będzie dochodził swoich praw w trybie wyborczym. W związku z publikowanymi materiałami na Facebooku na temat kandydata profilu drawskiego forum obywatelskiego Odnowa poinformował o zawiadomieniu Sądu Okręgowego w Koszalinie. Podobną decyzję chce podjąć kadnydat na radnego Kazimierz Pokutyński.

OŚWIADCZENIE

W związku z oszczerstwami i nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi kandydata na Burmistrza Drawska Pomorskiego Zbigniewa Ptaka pojawiającymi się na Drawskim Forum Obywatelskim Odnowa niniejszym oświadczam, co następuje:

Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskim wyrokiem z dnia 31 października 2023 roku, wydanym w sprawie II K 237/22 uniewinnił Zbigniewa Ptaka od popełnienia zarzucanych mu czynów.

Sąd Okręgowy w Koszalinie – Wydział V Karny Odwoławczy wyrokiem z dnia 21 lutego 2024 roku, opisany wyżej wyrok Sądu I instancji utrzymał w mocy.

Jak z powyższego wynika Zbigniew Ptak został uznany za niewinnego zarzucanych mu czynów na podstawie prawomocnego orzeczenia sądowego.
Jednocześnie w chwili obecnej żadne postępowanie karne wobec Zbigniewa Ptaka się nie toczy.

Kierowanie oszczerstw pod adresem kandydata na Burmistrza Drawska Pomorskiego Zbigniewa Ptaka sugerujących jakoby był wielokrotnym przestępcą czy oszustem w świetle przedstawionych wyżej okoliczności jest już nie tylko wyraźnym i celowym naruszeniem dóbr osobistych wyżej wymienionego ( cześć, wizerunek, dobre imię ), ale także stanowi nieudolną i niedopuszczalną próbę podważania prawomocnych wyroków sądowych.

Wszystko to dzieje się na finiszu kampanii wyborczej w wyborach do władz samorządowych oraz w wyborach na Burmistrza Drawska Pomorskiego i ma celu zdyskredytowanie Zbigniewa Ptaka w oczach potencjalnych wyborców.

W związku z powyższym został już złożony wniosek w trybie wyborczym na podstawie art. 111 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku Kodeks wyborczy ( tekst jedn. Dz. U. 2023.2408 ) o zakazanie rozpowszechniania opisanych wyżej informacji, nakazanie sprostowania nieprawdziwych informacji, nakazanie przeproszenia Zbigniewa Ptaka gdyż jego dobra osobiste zostały naruszone oraz nakazanie podmiotowi dopuszczającemu się tych czynów wpłacenia określonej kwoty na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Jednocześnie oświadczam, że jeżeli nieprawdziwe i szkalujące dobre imię Zbigniewa Ptaka informacje nadal będą się pojawiać na Drawskim Forum Obywatelskim Odnowa, to wówczas będą wyciągane konsekwencje prawne na drodze cywilno-sądowej na podstawie art. 23 i art. 24 kodeksu cywilnego, ale również na drodze sądowo-karnej na podstawie art. 212 § 2 kodeksu karnego ( pomówienie ) jak również na podstawie art. 216 § 2 kodeks karnego ( zniewaga ).

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej