Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

PRL oczami młodych - ciekawy pomysł z Drawska Pomorskiego. Pozyskano środki na jego realziację

  • Napisane przez  DSI
PRL oczami młodych - ciekawy pomysł z Drawska Pomorskiego. Pozyskano środki na jego realziację

„PRL oczami młodych” to projekt, do którego realizacji wkrótce przystąpi Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Drawsku Pomorskim.

 

Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim pozyskał dofinansowanie w ramach Programu „Równać szanse” w wysokości 7.100 zł.

Projekt zatytułowany „PRL oczami młodych” skierowany jest do młodzieży i realizowany będzie przez drawską bibliotekę.

Konkurs „Małe granty” w Programie „Równać szanse” ma na celu wspieranie ciekawych inicjatyw społecznych służących wyrównywaniu szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z małych miejscowości, poprzez podnoszenie ich społecznych i emocjonalnych kompetencji.

W ramach projektu zaplanowano szereg działań, które pozwolą młodym ludziom poszerzyć wiedzę na temat życia drawskiej społeczności w czasach PRL. Podczas cyklu spotkań młodzież stworzy m.in. nagrania z rozmów ze swoimi rodzicami oraz dziadkami odnośnie ich wspomnień z tamtego okresu. Odbędzie się także rajd rowerowy do Muzeum PGR w Gudowie oraz konkurs wiedzy o życiu w PRL. Projekt zakończy się prywatką w stylu lat osiemdziesiątych.

Program Równać Szanse jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Fundację Civis Polonus.

PRL oczami młodych - ciekawy pomysł z Drawska Pomorskiego. Pozyskano środki na jego realziację

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej