Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

The wind of change

  • Napisane przez  Iga A. Sadowska
The wind of change

Szkoła Podstawowa nr 1 w Drawsku Pomorskim uruchomiła innowacyjny projekt "Wiatr Odnowy". Dzięki funduszom europejskim oraz wsparciu gminy, ta inicjatywa ma za zadanie przynieść nowe możliwości rozwoju dla nauczycieli i uczniów.

„The wind of change” , czyli „wiatr odnowy”, „powiew zmian”, to projekt finansowany z Funduszy Europejskich i dofinansowany ze środków unijnych oraz wsparty przez środki własne gminy - łączna kwota dofinansowania to 74.918,80 Złoty.

Projekt jest  realizowany w Szkole Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim od października 2023 roku i potrwa do grudnia 2024 roku. To nie jest pierwszy  projekt unijny realizowany w tej szkole, ale od ostatniego minęło sporo czasu, a przerwa była spowodowana m.in. pandemią . Teraz nadszedł czas na nowy projekt. Napisania  projektu dla szkoły podjęła się nauczycielka  języka niemieckiego , pani Iga A. Sadowska, wspierana w tym pomyśle przez dyrekcję szkoły i innych nauczycieli. I udało się -projekt został zaakceptowany i przyjęty do realizacji.

W projekcie bierze udział 10 nauczycieli szkoły, którzy się do niego zgłosili i przeszli rekrutację. Są to nauczyciele różnych specjalności i o różnym stażu pracy. Ale wszystkich łączy jedno: chęć podnoszenia swoich kwalifikacji, samorozwoju i podejmowania nowych wyzwań, a przy tym ciekawość i otwartość na nowe doświadczenia.

Wszyscy rozumieją potrzebę „wyjścia” z ciasnych ram małego miasteczka i spróbowania swoich sił w przedsięwzięciach o skali międzynarodowej, a tym jest niewątpliwie udział w szkoleniach zagranicznych w ramach programu Erasmus plus.         

Nauczyciele wezmą udział w kursach językowych i metodycznych, a szkolić się będą w Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Chorwacji i we Włoszech. Po powrocie będą dzielić się swoimi doświadczeniami z pozostałymi nauczycielami szkoły - w formie szkoleń, warsztatów, czy  lekcji otwartych. Zdobyte doświadczenia zaprocentują także, a może przede wszystkim, w ich pracy z uczniami oraz w działaniach szkoły. Pierwsze wyjazdy  nauczycieli już niebawem, bo w kwietniu, kolejne w maju i lipcu.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej