Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Poligon Drawski: Zakończyły się ćwiczenia z wykorzystaniem Kompleksowego Systemu Symulacji Pola Walki (KSSPW) GAMER

  • Napisane przez  CSB
Foto: 19 LBZ. Foto: 19 LBZ.

W dniach 19-23 lutego odbyło się ćwiczenie 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej oraz 2 Brygady Zmechanizowanej która była w roli przeciwnika (OPFOR). Celem ćwiczenia było sprawdzenie stanu stopnia wyszkolenia żołnierzy w warunkach jak najbardziej zbliżonych do realnego pola walki.

Pododdziały szkoliły się w ramach ćwiczenia taktycznego z wojskami pod kryptonimem „SUSEŁ-24”. Żołnierze ćwiczyli na wymagającym i nieznanym dla siebie terenie.

Jednak najważniejszym elementem ćwiczenia jest wykorzystanie Kompleksowego Systemu Symulacji Pola Walki (KSSPW) GAMER, będącego na wyposażeniu Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko, który od kilku miesięcy  jest wykorzystywany do szkolenia przez pododdziały wojska polskiego. Jest to wielofunkcyjny symulator oparty na najnowszej technice laserowej, dzięki któremu kierownictwo ćwiczenia w czasie rzeczywistym może bezpośrednio kontrolować przebieg ćwiczenia, ale także umożliwia  korygowanie bieżących błędów wynikłych w trakcie realizacji zadań.

W ćwiczeniu wykorzystywane są również bezzałogowe statki powietrzne.  Jest to kolejny sprawdzian wyszkolenia żołnierzy 19 LBZ, którzy jak zawsze mają poprzeczkę zawieszoną bardzo wysoko. Prowadzone ćwiczenie było również okazją do zapoznania kadry dowódczej 18. Dywizji Zmechanizowanej z walorami użytkowymi KSSPW podczas prowadzonego równolegle ćwiczenia instruktażowo-metodycznego 18DZ pk.„SYSTEM-24”.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej