Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Policjanci w drawskim zespole szkół

  • Napisane przez  DSI
Policjanci w drawskim zespole szkół

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim w piątek od wczesnych godzin rannych promowali zawód policjanta i zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi Policji.

W Zespole Szkół w Drawsku Pomorskim zorganizowano dzień otwarty dla młodzieży z powiatu drawskiego. Na spotkaniu nie zabrakło także funkcjonariuszy, którzy przedstawili zalety oraz trudy związane z wykonywaniem zawodu policjanta.

Omówiona została struktura drawskiej jednostki i na jakich zasadach działają poszczególne wydziały. Mundurowi poruszyli również ważny temat procesu rekrutacji, przekazali, kto może wstąpić w szeregi Policji i jakie dokumenty trzeba złożyć. Poszukujemy osób, które chcą nosić policyjny mundur i z pasją wykonywać powierzone zadania. Ruch drogowy, prewencja, technika kryminalistyczna, zwalczanie przestępczości gospodarczej, zespoły prasowe, laboratoria, przewodnicy psów czy też policyjni antyterroryści. To służba wszechstronna i gotowa przyjąć w swoje szeregi osoby o różnym wykształceniu i profilu. Po ukończeniu kursu podstawowego nowi funkcjonariusze wracają do swoich jednostek macierzystych i pełnią służbę z doświadczonymi policjantami.

W czasie spotkania uczniowie mogli zapoznać się również ze sprzętem policyjnym, z którego na co dzień korzystają policjanci pełniący służbę na terenie naszego powiatu.

Nasza młodzież ma jeszcze trochę nauki przed sobą, a tym samym jest jeszcze trochę czasu na wybór zawodu. Liczymy jednak, że dzięki takim wizytom i poznaniu specyfiki pracy w Policji zachęcimy jak najwięcej młodzieży do służby w naszej formacji w przyszłości.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej