Sztangiści z "Rufiana" w Drwinowie ze zmiennym szczęściem

• Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz

XVI Mistrzostwa Brwinowa w wyciskaniu sztangi leżąc o Puchar Gminy Brwinów, które odbyły się 30 maja tego roku ściągnęły na start  do Brwinowa  72 zawodników z Polski w tym osiem pań. Gminę Drawsko Pomorskie reprezentowali zawodnicy z S.S.S. RUFIAN  Jankowo w osobach: Mariusz Rufkiewicz, Mateusz Rufkiewicz i Jarosław Bastek

Wyjazd Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo na te zawody był możliwy dzięki dofinansowaniu Gminy Drawsko Pomorskie na realizacje zadania publicznego – Upowszechnianie Sportów Siłowych oraz pomocy pana Edmunda Olesińskiego za co serdecznie członkowie stowarzyszenia dziękują.

Z teamu RUFIAN najlepiej na zawodach poszło Jarosławowi Bastkowi, który po wyciśnięciu sztangi ważącej 185 kg zajął II miejsce w kategorii wiekowej 40 -49 lat. W tej samej kategorii walczył  Mariusz Rufkiewicz, który jest zadowolony z zawodów pomimo że zajął IV miejsce. Ciężar wyciśnięty przez Mariusza to 160 kg, a do trzeciego miejsca zabrakło niespełna pół punktu.

Bardzo silnie obsadzona była kategoria wagowa do 83 kg w której rywalizował Mateusz Rufkiewicz. Opuchnięty palec wskazujący Mateusza nie pozwolił na mocny ścisk sztangi co w efekcie przełożyło się na wynik, Mateusz zaliczył w drugiej próbie 172,5 kg a w trzeciej chcąc "wskoczyć" na podium próbował wycisnąć 180 kg, niestety ból uniemożliwił próbę i ciężar nie został wyciśnięty, Mateusz zajął V miejsce w swojej kategorii wagowej

Zbliżają się Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Trójboju Siłowym, które odbędą się już 27.czerwca w Drawsku Pomorskim w siłowni DARKO