Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Policjanci zatrzymali samochód, który wyglądał jak niemiecki radiowóz policyjny. Teraz możesz pojechać nim do ŚLUBU

  • Napisane przez  DSI
Policjanci zatrzymali samochód, który wyglądał jak niemiecki radiowóz policyjny. Teraz możesz pojechać nim do ŚLUBU

Policjanci zatrzymali samochód, który wyglądał jak niemiecki radiowóz policyjny. Sprawa skończyła się w sądzie. Czy w Polsce można jeździć samochodem, który wygląda jak radiowóz z innego kraju? Polska policja twierdzi, że nie można. Przekonał się o tym pan Kamil, który mieszka w Szwecji. Sprawa zakończyła się w Połczynie-Zdroju.

Teraz Pan Kami. Właściciel auta przekazał nam info, że wystawił aukcję WOŚP, w której oferuje przejazd "RADIOWOZEM do ŚLUBU z kierowcą POLIZEI POLICJA Passat R-Line B6"

O samej sprawie pisaliśmy tutaj: https://www.dsi.net.pl/wszystkie-wiadomosci/item/20124-policjanci-zatrzymali-samochod-ktory-wygladal-jak-niemiecki-radiowoz-policyjny-sprawa-skonczyla-sie-w-sadzie-nagranie-kara-wymierzona-przez-sad-bedziecie-zaskoczeni


Właściciel pojazdu, szerzej znany w mediach jako „Pan Kamil ze Szwecji” postanowił zaoferować swój pojazd jako pojazd do ślubu, a pieniążki z licytacji przekazać na szczytny cel WOŚP.

Tak więc macie okazję pojechać do ślubu jedynym w Szwecji pojazdem stylizowanym na Niemiecki radiowóz o którym w Polsce było bardzo głośno latem 2023 kiedy to Świdwiński sąd 2x bezpodstawnie ukarał właściciela pojazdu za poruszanie się tym pojazdem, a sędzia sądu apelacyjnego Grzegorz P. utrzymał te wyroki w mocy podjąć absurdalne uzasadnienia mianowicie, że pojazd powinen posiadać wpisaną barwę pojazdu „Polizei” lub inną policyjną, a kolejnym razem, że pojazd powinien być zarejestrowany jako uprzywilejowany. Teraz sprawa została skierowana do Rzecznika Praw Obywatelskich, a dalsze kroki właściciela zależą od decyzji RPO. Właściciel świadom obowiązującego prawa powiedział, że uda się nawet do trybunału europejskiego oraz RPC, bo jego zdaniem wyrok jest wydany wbrew obowiązującemu nawet w Polsce prawu, a rozprawy to była szopka.

Uznałem, że ważne jest przedstawienie chociażby zarysu sytuacyjnego. Wracając jednak do tematu to jest to wyjątkowa oferta, bo właściciel nie prowadzi żadnych usług wypożyczania pojazdu do ślubów, a zdecydował się na taki krok z uwagi na wyjątkowość celu jakim jest WOŚP. Poprzednio tylko jedna para jechała tym autem do ślubu, który odbył się 30/12/2023 roku w Koszalinie, a ślubu udzielał sam Prezydent Koszalina. Para poznała się w Koszalinie, zaręczyli się w Koszalinie i ślub również odbył się w Koszalinie, a pochodzą z Mazur natomiast mieszkają w Niemczech. Świadków szukali w internecie, którzy to świadkowie zorganizowali im wszystko łącznie z imprezą po ślubie. O tym zdarzeniu też można było przeczytać w lokalnych mediach (nadal można to sprawdzić). To również bylo czymś wyjątkowym, innym, niestandardowym jak właściciel i jego pomysły dlatego też zdecydował się również tam udostępnić auto.

Aukcja: https://allegro.pl/oferta/radiowozem-do-slubu-z-kierowca-polizei-policja-passat-r-line-b6-15096705867

 

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej