Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Dwóch nastolatków pobiło chłopca, a później mężczyznę, który stanął w jego obronie. Mężczyzna jest w stanie ciezkim

  • Napisane przez  Policja
Dwóch nastolatków pobiło chłopca, a później mężczyznę, który stanął w jego obronie. Mężczyzna jest w stanie ciezkim

Na wniosek policjantów i prokuratora ze Szczecinka sąd aresztował na 3 miesiące 17-letniego i 19-letniego mieszkańca Szczecinka. Młodzi mężczyźni najpierw pobili 15–latka, a następnie interweniującego partnera matki nastolatka. Mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Zatrzymanym sprawcom za czyn, którego się dopuścili może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Dziś sąd zadecydował, że najbliższe dni spędzą oni w areszcie.

Do wspomnianego zdarzenia doszło 25 listopada br., na jednej z ulic w Szczecinku, kiedy to nastolatek został rzucony śnieżką przez dwóch młodych mężczyzn. Śnieżka, stała się zaczepką do dalszej wymiany słów, która zakończyła się pobiciem 15-letniego mieszkańca Szczecinka. Nastolatkowi udało się uciec swoim oprawcom, a o całym zajściu zostali powiadomieni domownicy. Chwilę później na ulicach Szczecinka pojawiła się matka nastolatka i jej konkubent, którzy chcieli odnaleźć sprawców pobicia nastolatka. Pomiędzy opiekunami nastolatka jak i napotkanymi na ulicy młodymi mężczyznami doszło do awantury, która zakończyła się tym razem pobiciem 38-latka. Mężczyzna został kilkukrotnie uderzony w głowę drewnianym przedmiotem, który wzięła ze sobą matka nastolatka. Po całym zdarzeniu grupa rozeszła się a interweniujący policjanci nie zastali uczestników zdarzenia. Dopiero następnego dnia szczecineccy funkcjonariusze zostali powiadomieni o 38-letnim mieszkańcu Szczecinka, który w wyniku pobicia, w stanie zagrażającym życiu został przewieziony do szpitala.

Od tego momentu intensywne działania kryminalnych doprowadziły do ustalenia tożsamości sprawców pobicia wyjaśnienia okoliczności całego zajścia. Jeszcze tego samego dnia 17-latek i jego o 2 lata starszy kolega zostali zatrzymani. Policjanci dotarli do nagrań z kamer monitoringu, które zarejestrowały całe zdarzenie. W sprawie ciężkiego pobicia z użyciem niebezpiecznego przedmiotu zostało wszczęte prokuratorskie śledztwo. Zatrzymanym mieszkańcom Szczecinka zostały przedstawione aż dwa zarzuty.

Dziś na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawcom pobicia, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu grozi teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej