Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Wielki sukces. Nasi siłacze na najwyższym podium w Pucharze Świata

  • Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz
Wielki sukces. Nasi siłacze na najwyższym podium w Pucharze Świata

Zawodnicy Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo odnieśli wielki sukces na Pucharze Świata Federacji XPC w Trójboju Siłowym, który miał miejsce w dniach 23-26 listopada w SIEDLCACH. Z tego prestiżowego turnieju siłacze Rufiana wrócili z imponującymi wynikami: 5 złotymi medalami, 1 srebrnym medalem, 1 brązowym medalem, jedną złotą statuetką, i jedną srebrną statuetką. Dodatkowo, udało im się poprawić Rekord Europy i Polski.

W czwartek, 23 listopada, miłośnicy trójboju siłowego mieli okazję podziwiać zawodników rywalizujących w kategoriach masters.

W tej konkurencji, w kategorii master 50-59 lat w wadze do 110 kg, reprezentant S.S.S. Rufian Jankowo, Mariusz Rufkiewicz, zdobył złoty medal Pucharu Świata. Jego imponujące wyniki w trójboju to: przysiad ze sztangą 225 kg, wyciskanie sztangi leżąc 150 kg, martwy ciąg 245 kg, co łącznie daje wynik 620 kg.

Następnego dnia, w kategorii senior do 125 kg, Karol Frąckowiak również odniósł sukces, zajmując trzecie miejsce z łącznym wynikiem 760 kg (przysiady 315 kg, wyciskanie leżąc 165 kg, martwy ciąg 280 kg). Ponadto, w konkurencji przysiadów zdobył pierwsze miejsce w kategorii senior do 125 kg oraz prestiżowe pierwsze miejsce OVERAL (najlepszy wśród wszystkich zawodników w przysiadach) z wynikiem 315 kg.

Mariusz Rufkiewicz, ponownie występujący w kategorii masters 50-59 lat do 110 kg, poprawił o 5 kg Rekord Europy i Polski w przysiadzie ze sztangą wynikiem 225 kg, zajmując pierwsze miejsce.

Obydwaj zawodnicy zdobyli także złote medale w konkurencji martwego ciągu w swoich kategoriach.

  • Karol Frąckowiak kat. senior do 125 kg - 280 kg
  • Mariusz Rufkiewicz kat masters 50-59 lat do 110 kg - 245 kg

Udział reprezentantów S.S.S. Rufian Jankowo w Pucharze Świata był możliwy dzięki dofinansowaniu Gminy Drawsko Pomorskie w ramach zadania publicznego pn. "Tworzenie warunków, w tym rozwoju sportu w Gminie Drawsko Pomorskie w roku 2023", oraz pomocy uzyskanej od Edmunda Olesińskiego, Bogdana Dworkiewicza i Michała Husakowskiego.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej