Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Czy wiecie co to „Psia Kostka”? Ta inicjatywa dzieje się w Złocieńcu.

  • Napisane przez  DSI
Czy wiecie co to „Psia Kostka”? Ta inicjatywa dzieje się w Złocieńcu.

Jakiś czas temu przy okazji Święta Drawy usłyszeliśmy o inicjatywie pod nazwą ”Psia Kostka”. To klub gier planszowych, który wcześniej funkcjonował w Darłowie. Prowadzi go Maciej Przybytniak.

Teraz ten klub działa w Złocieńcu.

Klub założyłem w kwietniu 2019 roku w Darłowie, bo na tamten czas tam właśnie mieszkałem. Pomysł zrodził się z kilku wątków życiowych jakie wtedy się splotły w całość. Jednym z nich była chęć znalezienia swojego miejsca w lokalnej społeczności. Zawsze udzielałem się wolontaryjnie w działaniach innych osób w moim otoczeniu, a chciałem mieć też coś swojego gdzie mógłbym również rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Kolejnym z wątków była znajomość z osobą prowadzącą podobny klub w niedalekiej miejscowości, dokładnie w Ustce i tak zrodził się pomysł założenia klubu gier planszowych.   Od początku była to inicjatywa skierowana do lokalnej społeczności mająca na celu integrację międzypokoleniową. Z pomysłem założenia takiego klubu udałem się do ówczesnego dyrektora Darłowskiego Ośrodka Kultury i dostałem zielone światło, a co za tym idzie udostępniono mi nieodpłatnie pomieszczenie do realizacji moich klubowych działań. Działałem z klubem prężnie, organizująć spotkania w DOKu, w internacie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie, na świetlicach w  okolicznych wsiach, w Darłowskim Centrum Wolontariatu, a dzięki otrzymaniu grantu z Funduszu Działaj Lokalnie mogliśmy zorganizować szereg spotkań plenerowych na terenie miasta Darłowo. Potem niestety pojawiła się pandemia i musieliśmy zawiesić nasze spotkania na jakiś czas, skupiliśmy się wtedy na promocji klubu i grania w gry planszowe w social mediach i na naszych stronach w nich. – opowiada pomysłodawca Maciej Przybytniak

Pomysł na maskotkę

W trakcie pandemii powstał pomysł na stworzenie zabawy i internetowego challengu.

Czy wiecie co to „Psia Kostka”? Ta inicjatywa dzieje się w Złocieńcu.

Zrodził się pomysł na zorganizowanie modnego w tamtym czasie internetowego challengu , naszym był #drawkostekchallenge, czyli narysowanie portretu naszej klubowej maskotki, do zabawy tej zaprosiłem ilustratorów i grafików, którzy na swoim koncie mieli ilustracje do gier planszowych. Udało mi się pozyskać wiele nazwisk znanych z branży, a nawet tak znane osoby jak Andrzej Mleczko czy Piotr Socha, na ilustracjach których wychowało się już niejedno pokolenie.

Klub przenosi się do Sławna i ostatecznie do Złocieńca

W 2021 roku za sprawą życiowych wyborów przeprowadziłem się z Darłowa do Sławna, dokąd zabrałem swój klub. Tam rozpocząłem można powiedzieć od nowa swoje działania z tamtejszym Domem kultury  szkołami średnimi. Trwało to do 2022 kiedy to w październiku przeprowadziłem się do Złocieńca i zacząłem całą zabawę od nowa. Poza przeprowadzkami i organizowaniem spotkań, od samego początku prowadzimy współpracę z wieloma polskimi wydawnictwami promując ich gry na naszych spotkaniach i w naszych mediach społecznościowych. Poza pasją jaką są planszówki uwielbiam także robić amatorsko animacje poklatkowe - opowiada Maciej

Dzięki działaniom promocyjnym klub gier planszowych pozyskał wiele gier także od wydawnictw zagranicznych. W zbiorze jest już przeszło 700 tytułów gier, niektóre nawet jako jedyne egzemplarze w Polsce.

Czy wiecie co to „Psia Kostka”? Ta inicjatywa dzieje się w Złocieńcu.

Byliśmy także patronami medialnymi kilku głośnych tytułów gier na rynku polskim i można nasze logo znaleźć na pudełkach tych gier. Nasz klub jest bardzo rozpoznawalny w planszówkowym światku- opowiada pasjonat

Teraz zapraszają wszystkich mieszkańców, nie tylko ze Złocieńca do zarażenia się pasją gier planszowych.

Czy wiecie co to „Psia Kostka”? Ta inicjatywa dzieje się w Złocieńcu.

Kontakt do Psia Kostka Klub Gier Planszowych

  • FB: https://www.facebook.com/psiakostka.kgp 
  • Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
  • Tel: 606344654

Możecie również spotkać się z pasjonatami planszowych gier w bibliotece w Złocieńcu. Kolejne spotkanie planowane jest na 7 grudnia o godz. 16.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej