Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Temu kierowcy wydawało się, że może pojechać po dwóch piwkach. Jak się okazało srogo się pomylił

  • Napisane przez  Policja
Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne

8 listopada funkcjonariusze świdwińskiego Ogniwa Ruchu Drogowego, podczas kontroli drogowej zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci świdwińskiej "drogówki", na ulicy Armii Krajowej w Świdwinie, po godzinie 11:00, podczas standardowej kontroli drogowej dokonali zatrzymania mężczyzny, znajdującego się w stanie nietrzeźwości. Kierujący 49- latek, został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że mężczyzna ma blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy i został  przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz oczekuje na rozprawę w Sądzie.

Zgodnie z art.  178a.  [Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego] §  1.  134  Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Niestety, wciąż wiele osób igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej