Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Rowerowa wyprawa wokół Jeziora Drawsko

  • Napisane przez  DSI za UM
Rowerowa wyprawa wokół Jeziora Drawsko

To był już drugi Rajd Rowerowy wokół Jeziora Drawsko organizowany przez Samorząd Mieszkańców Osiedla nr 1 w Czaplinku ze Stowarzyszeniem Sportowym Grupa Biegowa Rundorfina.

Zbiórka uczestników rajdu odbyła się 9 września 2023 r. o  9 rano na parkingu przy ulicy Złocienieckiej. Wydarzenie relacjonują organizatorzy:

Rowerowa wyprawa wokół Jeziora Drawsko

Po przedstawieniu organizatorów rajdu oraz zaleceniach, uformowaliśmy szyk i wyruszyliśmy w trasę. Jechaliśmy ul. Jeziorną do ścieżki pieszo-rowerowej, następnie wzdłuż nadbrzeża Jeziora Drawsko do Ośrodka wypoczynkowego Kusy Dwór. Stamtąd dojechaliśmy do drogi wojewódzkiej 163, którą przejechaliśmy do Starego Drawska gdzie na pomoście wiejskim wykonano wspólne zdjęcie.

Następnie udaliśmy się trasą rowerową przez Kuźnicę Drawską do Kluczewa gdzie przybyliśmy o godzinie 11:00. W świetlicy wiejskiej zostaliśmy bardzo mile przyjęci przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały dla nas poczęstunek - przepyszne ciasta za co serdecznie dziękujemy. Po półgodzinnej przerwie i wykonaniu grupowego zdjęcia udaliśmy się do zatoki Kluczewskiej w miejscowości Uraz. Z zatoki przez Warniłęg dojechaliśmy do Rzepowa. Krótki odpoczynek, i ruszyliśmy w dalszą trasę do Siemczyna nad zatokę Henrykowską. Następnie przyjechaliśmy do restauracji – Pałac Siemczyno, gdzie po spożyciu pysznego żurku udaliśmy się na zwiedzanie Pałacu . Wszyscy uczestnicy byli pełni podziwu pracy jaką do tej pory wnieśli właściciele Pałacu – panowie Zdzisław i Bogdan Andziakowie. Byliśmy również pod wrażeniem, w czasie godzinnej prelekcji o pałacu zaprezentowanej przez panią Magdalenę Olejniczak. O godzinie 15:00 udaliśmy się przez miejscowość Żelisławie do Czaplinka w miejsce rozpoczęcia Rajdu, który zakończył się o godz. 16:00.

Do rajdu zgłosiło się 65 osób, jednak ostatecznie wystartowało 50 osób z Czaplinka i Gminy Czaplinek, Szczecinka, Mirosławca, Szczecina, Bornego Sulinowa, Polnego i Barwic. Zainteresowanie taką formą wypoczynku, dowodzi o konieczności zorganizowania rajdu w przyszłym roku. Zatem do zobaczenia na trzecim rajdzie rowerowym wokół jeziora Drawsko który odbędzie się dnia 7 września 2024 roku.

Rajd rowerowy był organizowany przez Samorząd Mieszkańców Osiedla nr 1 w Czaplinku ze Stowarzyszeniem Sportowym Grupa Biegowa Rundorfina, przy wsparciu finansowym Gminy Czaplinek i Starostwa Drawskiego w ramach realizacji zadania publicznego – „Drugi Rajd Rowerowy Wokół Jeziora Drawsko”.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania rajdu, oraz bezpiecznego pokonania trasy rowerowej.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej