Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Wypadek na trasie Drawsko - Konotop. W autobusie były dzieci

  • Napisane przez  DSI
Fot. Przemysław Bogusz Fot. Przemysław Bogusz

W godzinach popołudniowych doszło do wypadku w okolicach miejscowości Konotop na drodze wojewódzkiej 175. Zderzyły się tam dwa pojazdy: samochód ciężarowy i autobus realizujący przewozy pasażerskie. W busie podróżowały dzieci w wieku 14 do 17 lat. .

 

Kilkanaście osób zostało poszkodowanych wypadku jaki miał miejsce na drodze wojewódzkiej 175 w dniu 13 września. Aktualnie trwa akcja ratownicza. Na miejsce wypadku zadysponowano 10 zastępów straży pożarnej, 4 zespoły ratownictwa medycznego i 2 śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu pomagają również żołnierze.

Jak poinformowała nas rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim asp. Karolina Żych wśród poszkodowanych jest kierowca autobusu oraz dzieci.

Do zdarzenia doszło o godzinie 16:30. Zderzył się samochód ciężarowy i autobus PKS. Na tą chwilę wiemy, że pojeździe przebywało 18 osób. 17-cioro dzieci oraz kierowca. Trzy osoby zabrane w stanie ciężkim przez LPR do szpitala - poinformowała DSI asp. Karolina Żych

Na miejscu pojawił się również już Burmistrz Drawska Pomorskiego, Krzysztof Czerwiński, Starosta Drawski, Stanisław Cybula oraz Wojewoda Zachodniopomorski, Zbigniew Bogucki. Poszkodowanym pierwsi pomocy udzielili żołnierze polscy, amerykańscy i czescy. Służby otrzymały zgłoszenie o 16:20, a o 16:30 pierwszy ZRM był na miejscu wypadku. 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej