Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Nowe książki w bibliotece za 15 tys. zł.

  • Napisane przez  DSI
Nowe książki w bibliotece za 15 tys. zł.

Drawska biblioteka pozyskała środki finansowe na zakup nowości wydawniczych dla swoich czytelników. To już kolejny raz biblioteka w Drawsku Pomorskim zakupiła nowe książki za środki zewnętrzne.

Dofinansowanie w wysokości 15000 złotych uzyskano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 na wykonanie zadania pod nazwą:
Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0.

Na zakup najnowszej beletrystyki dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz literatury popularnonaukowej Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim przeznaczył też dodatkowo 60 000 złotych z dochodów własnych i dotacji powiatu drawskiego na realizacje zadań powiatowych.

Środki te umożliwiły także zakup usługi Legimi, czyli zdalnego dostępu do księgozbioru elektronicznego dla czytelników w całym powiecie drawskim. Dzięki zakupowi zdalnego dostępu do nowości wydawniczych oferta bibliotek została wzbogacona zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami czytelników, którzy - za sprawą zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków, audiobooków i synchrobooków – będą mogli skorzystać z niej o każdej porze.

Dzięki temu na półkach wszystkich działów biblioteki głównej oraz jej sześciu filii znajdą się książki Waszych ulubionych autorów, kontynuacje serii oraz bestsellery ostatniego roku. Część zakupów właśnie została dokonana. Książki czekają jeszcze na opracowanie i za kilka dni trafią do rąk czytelników.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej