Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Operator szpitala w Drawsku Pomorskim z nowym strategicznym inwestorem. 1 miliard złotych na inwestycje w AHoP

  • Napisane przez  DSI
Fot. AHOP Fot. AHOP

Włoska Grupa San Donato poinformowała, że przejęła większość udziałów w American Heart Of Poland, firmy zarządzającej Szpitalem im. Matki Tersy z Kaluty w Drawsku Pomorskim.

Założona w 1957 roku Grupa San Donato to włoska grupę prywatnych szpitali. 25 sierpnia firma przekazała komunikat, że podpisanie umowy nabycia większościowego pakietu akcji American Heart Of Poland. O potwierdzenie zmiany właścicielskiej poprosiliśmy dział komunikacji spółki.

Grupa American Heart of Poland, dzięki działaniom Zarządu w ostatnich latach, stała się wiodącym podmiotem w publicznym systemie opieki zdrowotnej w Polsce, oferując światowej klasy opiekę medyczną i rehabilitacyjną. Pozyskanie nowego inwestora strategicznego przez Grupę AHP oznacza możliwość dalszego, dynamicznego rozwoju działalności, między innymi w zakresie prowadzenia prac badawczo-rozwojowych, kształcenia kadr medycznych, wykorzystania najlepszych praktyk – informuje polska firma medyczna

Potrzebna zgoda Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Transakcja wymaga zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Obecna strategia, definiująca Grupę American Heart of Poland jako stabilny element publicznego systemu opieki zdrowotnej w Polsce, będzie kontynuowana przez obecny Zarząd ze wsparciem dotychczasowych właścicieli oraz nowego inwestora. Strategia Zarządu zakłada podwojenie rozmiarów działalności Grupy w najbliższych latach, dzięki inwestycjom przekraczającym 1 miliard złotych (ok. 225 milionów euro). Gruppo San Donato to największa prywatna grupa medyczna we Włoszech i jeden z liderów w Europie, specjalizująca się w opiece zdrowotnej, edukacji medycznej oraz badaniach naukowych – zarządza 56 placówkami medycznymi, w tym szpitalami i ośrodkami badawczymi, które znajdują się w pierwszej dziesiątce światowych rankingów. Grupa AHP koncentruje się na długofalowym wspieraniu publicznego systemu opieki zdrowotnej w Polsce, współpracując ściśle z Ministerstwem Zdrowia i Narodowym Funduszem Zdrowia. Prowadzi 77 oddziałów (w tym 20 oddziałów kardiologicznych, 2 oddziały chirurgii naczyniowej, 4 ośrodki rehabilitacyjne, 22 przychodnie, punkty diagnostyczne i laboratoryjne), zatrudnia blisko 4 tys. osób, w tym 1,2 tys. lekarzy. Grupa działa w szczególności poza ośrodkami wielkomiejskimi, obejmując swoim zasięgiem 78% populacji Polski – informuje dział komunikacji Grupy American Heart of Poland.

Jak zapowiada włoska grupa współpraca pomiędzy spółkami będzie głęboko synergiczna dzięki komplementarności ich obszarów specjalizacji.  Zakłada ona ekspansję modelu biznesowego w Polsce. Usprawnienie wyszukiwania wysoko wykwalifikowanych lekarzy, współpracę w zakresie badań i rozwoju oraz dostęp do zaawansowanej edukacji i szkoleń zdrowotnych wraz z wymianą know-how i najlepszych praktyk. Firmy chcą utworzyć także grupę zakupową sprzętu medycznego.

Włoska grupa cytuje również wypowiedzi władz AHoP:

Adam Szlachta, CEO Grupy AHoP, wyjaśnia:

"W ostatnich latach wymieniliśmy wszystkie główne urządzenia medyczne i zainwestowaliśmy w 2 nowe szpitale ogólnodostępne, aby nasza baza aktywów była na światowym poziomie. Jesteśmy bardzo dumni, że GSD doceniło jakość opieki medycznej i będzie nas wspierać w dalszym organicznym wzroście oraz poprzez fuzje i przejęcia. GSD to doskonały partner do przyszłych inwestycji i wnosi niesamowitą wiedzę w celu poprawy standardów medycznych w Polsce, we współpracy z NFZ. Jestem przekonany, że partnerstwo między GSD a AHoP przyniesie obywatelom Polski najlepsze usługi medyczne".

I kontynuuje Professor Pawel Buszman, Założyciel AHoP:

"Jako założyciel AHoP, powołanego w 2000 roku, bardzo się cieszę, że nasza grupa medyczna dołącza do uznanej międzynarodowej sieci szpitali Grupy San Donato. Ponadto istotne jest, że jej dalszy rozwój jest wspierany przez grupę GKSD S.r.l. W ciągu ostatnich 23 lat rozwijaliśmy zintegrowane, wysokiej jakości usługi kardiologiczne dla polskich obywateli rozsianych po całym kraju, wspierane przez nowoczesne badania naukowe. Jako część nowej grupy międzynarodowej doświadczenie naszego personelu przyczyni się do dalszego rozwoju nowoczesnej medycyny na świecie".

Zbigniew Czyż, Założyciel AHoP, dodaje:

"Jestem bardzo dumny z zarządu i chciałbym podziękować wszystkim pracownikom i partnerom AHoP za stworzenie tak niesamowitej rzeczywistości medycznej. Przyczyniliśmy się do ratowania wielu żyć, i jestem pewien, że przyszłość pacjentów grupy będzie jeszcze jaśniejsza".

Na koniec Rafal Sosna, jeden z głównych akcjonariuszy, komentuje:

"Dzięki profesjonalizacji i innowacjom AHoP stało się jednym z głównych graczy na rynku opieki zdrowotnej w Polsce. Jestem pewien, że partnerstwo z GKSD tylko przyspieszy rozwój firmy, i z optymizmem patrzę na przyszłość AHoP".

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej