Intermarche Drawsko


Pierwszy dzień majówki w Drawsku - fotorelacja

Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Pierwszy dzień maja w Drawsku Pomorskim to przede wszystkim wydarzenia w Parku Chopina. Pomijam wszechobecne grillowanie w każdym ogródku i działce.  Wracając do Parku Chopina największą impreza były XI Targi „Mój Ogród”, których DSI jest również patronem medialnym. Początkowo pogoda nie zapowiadała się dobrze i padało. Na szczęście jednak wyszło słońce, co przyciągnęło wielu kupujących. 

Jak informowali nas mieszkańcy ceny sadzonek, kwiatów i krzewów były dość atrakcyjne, a chyba największym popytem cieszyły się jerze z siana jednego z wystawców rękodzieła.  Były stoiska rękodzieła, ogrodnicze i tematyczne, ale nie brakowało również innych wystawców. Firma Domi - Salon Okien i Drzwi zachęcała do zapoznania się z ofertą raz kusiła udziałem w losowaniu drzwi. 

Było również stoisko historyczne, na którym prezentowano pamiątki związane ze świętem 1 maja i czasami PRL-u. Stoisko historyczne jest efektem pracy młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim pod opieką Romualda Kurzątkowskiego. Eksponaty pochodzą ze zbiorów prywatnych Romualda Kurzątkowskiego i także Wiesława Piotrowskiego. Była to żywa lekcja historii -zobacz, przeżyj i zapamiętaj. Obecny na nim był Wiesław Piotrowski, autor wystawy, która zostanie otwarta 3 maja. 

Obok targów odbywał się piknik ekologiczny, gdzie tradycyjnie mieszkańcy mgli oddać zużyte elektro-urządzenia w zamian za sadzonki. W tym roku dominowały telewizory CRT, stare dekodery i telefony. 

Obok na boisku orlik przygotowane zostały zabawy dla najmłodszych. Animatorzy stworzyli 10 stacji, na których należało wykonać ćwiczenie, a wyniki wpisywano na kartę. Na końcu uczestnik otrzymywał drobny upominek. Później odbył się turniej piłki nożnej.

Ruchu nie brakowało także na kortach miejskich. Tam odbywał się deblowy turniej tenisa ziemnego, który był jednocześnie otwarciem sezonu.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto