Zachodniopomorskie: Paulina Szczurko została mistrzynią województwa w sprinterskim biegu na orientację

• Napisane przez  Jan Macul

Paulina Szczurko, kadetka Oddziału Przygotowania Wojskowego klasy 3. Liceum Ogólnokształcącego w Złocieńcu zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Sprinterskim Biegu na Orientację.

Zawody odbyły się 17. czerwca 2023 r. z usytuowaniem centrum zawodów w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska. Zawodniczka potwierdziła umiejętność precyzyjnej nawigacji i sprawność biegową na dystansie 2,7 km (sprint), w wymagającym terenie zurbanizowanym osiedla domków jednorodzinnych z licznymi przejściami.

Zawody są zaliczane do XXX Mistrzostw Pomorza i Kujaw. Dzięki udanym startom na dystansie sprinterskim i średnim (wygrała też 14. rundę w Policach, 18.06.2023 r.) umocniła swoją pozycję na czele tabeli. Jest absolutną liderką klasyfikacji generalnej mistrzostw. Gratulacje.