Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Najlepsza giełda kryptowalut – ceny, notowania, jak zacząć

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Najlepsza giełda kryptowalut – ceny, notowania, jak zacząć

Rozpoczęcie inwestycji w krypto nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Mimo to, trzeba pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Najlepsza giełda kryptowalut – ceny, notowania, jak zacząć?

W dwudziestym pierwszym wieku na rynkach inwestycyjnych coraz większe znaczenie mają instrumenty na styku finansów i nowoczesnych technologii. Do takich zaliczają się m.in. kryptowaluty (czasem określane także jako tzw. waluty wirtualne). Nie powinno nas dziwić, że wielu nas zaczyna postrzegać kryptowaluty jako alternatywę dla tradycyjnych inwestycyjnych. Waluty wirtualne oferują nam m.in. wysoką płynność, szansę na sowite zyski (oczywiście, ryzyko też odpowiednio wzrasta) oraz WZGLĘDNĄ niezależność od aktualnej koniunktury gospodarczej. Zastanawiasz się, jaka jest najlepsza giełda kryptowalut i jak zacząć przygodę z tą giełdą?

Kryptowaluty — jak zacząć?

Rozpoczęcie przygody z kryptowalutami nie jest tak trudne, jak mogłoby się niektórym wydawać. W tym celu należy założyć konto na platformie internetowej — giełdzie. Zazwyczaj rejestracja wymaga weryfikacji danych osobowych; odbywa się to np. poprzez przesłanie skanu dokumentu potwierdzającego tożsamość. Takie rozwiązanie jest czasem krytykowane, w rzeczywistości jednak konieczne. W ten sposób można zweryfikować, czy rachunek na giełdzie kryptowalut zakłada prawdziwa osoba.

Zanim rozpoczniesz inwestowanie w kryptowaluty, musisz uświadomić sobie, jak wielkie ryzyko się z tym wiąże. W tym celu możesz np. otworzyć rachunek, na którym obraca się wirtualnym kapitałem. Jest to dobry sposób na poznanie zmienności rynku.

Kryptowaluty — jakie giełdy?

Handel kryptowalutami odbywa się wyłącznie w sieci, za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego celu giełd. Obecnie takich giełd działa wiele, są to bowiem setki lub nawet tysiące platform. Wśród nich można znaleźć np. takie systemy jak BitBay, Exmo (więcej na jej temat można przeczytać na stronie internetowej https://exmo.com/pl), Binance, Kraken, Bittrex, Bitfinex czy Coinbase. Największe i najlepsze giełdy oferują dostęp do takich popularnych walut wirtualnych jak na przykład Bitcoin, Ethereum czy Ripple. Na każdej z nich można znaleźć również aktualne notowania kryptowalut, a w przypadku niektórych także uproszczone panele pozwalające na analizę kursu.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej