Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jak rozdzielić Internet od drawskich dostawców

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Jak rozdzielić Internet od drawskich dostawców

Drawsko jest już w zasięgu nowoczesnych technologii internetowych, z 5G włącznie, warto więc zastanowić się nad dobrym routerem, który pozwoli w pełni wykorzystać możliwości szybkich łączy. Przyjrzyjmy się funkcjom, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem.

Pierwszą kwestią, którą musi rozważyć użytkownik, jest właściwy dobór routera https://fritzbox.com.pl/ w zależności od posiadanego łącza. Najlepiej byłoby, posiadać router, który da się podłączyć do dowolnego rodzaju dostępu internetowego i takie urządzenia istnieją. Np. FRITZ!Box 7590 AX posiada wbudowany modem ADSL/VDSL, współdziałający z dowolnym rodzajem łącza, dostępnego w Drawsku, niezależnie od dostawcy. Dodatkowo, osobny, dedykowany, gigabitowy port WAN pozwala spiąć router z dowolnym modemem zewnętrznym, jaki zwykle dodają do swych usług dostawcy sieci światłowodowej, czy Internetu przez telewizję kablową. Za pomocą tego portu można także łatwo podłączyć się do biurowej lub osiedlowej sieci Ethernet. Na tym jednak nie koniec. Wspomniany router ma szybki port USB, do którego możemy łatwo podłączyć modem LTE/5G i korzystać z Internetu mobilnego. Taka różnorodność jest szczególnie pożądana w przypadku, gdy przewidujemy przeprowadzkę lub na naszej ulicy dopiero za jakiś czas pojawi się docelowe łącze, np. światłowód. Dzięki elastyczności naszego routera nie będziemy musieli od nowa konfigurować swojej lokalnej sieci, a jedynie zmienimy w routerze sposób połączenia z Internetem.

Dobry, nowoczesny router musi także posiadać szybkie Wi-Fi, zdolne rozwinąć przynajmniej taką prędkość, jaką oferuje nasze łącze internetowe. Należy więc zwrócić uwagę, aby urządzenie, które mamy na oku posiadało wbudowany, punkt dostępu, pracujący w zakresie 2,4Ghz i 5GHz, przynajmniej w standardzie Wi-Fi 5 (802.11ac), a najlepiej Wi-Fi 6 (802.11ax), dzięki czemu będzie można uzyskać prędkości rzędu nawet 2400 Mbit/s. Dodatkową zaletą Wi-Fi 6 są specjalne funkcje, które pozwalają urządzeniu zapewnić stabilny transfer nawet w zatłoczonym eterze - tam, gdzie na danym obszarze działa większa ilość sieci bezprzewodowych (na przykład w budynkach wielorodzinnych, czy biurach).

W przypadku kłopotów z zasięgiem Wi-Fi można posiłkować się wzmacniaczami sygnału (tak zwanymi „repeaterami”), https://fritzbox.com.pl/pol_m_FRITZ-Repeater-388.html najlepiej tej samej marki, co router, dzięki czemu instalacja będzie bezproblemowa, a obsługa zautomatyzowana i niewymagająca interwencji informatyka.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej