Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Nowoczesny wóz gaśniczy wzmocni OSP Poźrzadło Wielkie. Przyjechał do jednostki wczoraj późnym wieczorem - zdjęcia

  • Napisane przez  DSI
Fot. Janusz Garbacz Fot. Janusz Garbacz

Wspaniały prezent otrzymali strażacy z OSP Poźrzadło Wielkie. To nowy wóz strażacki. W czwartek trafił on do jednostki, a jego oficjalne przekazanie nastąpi w sobotę podczas obchodów 75-lecia jednostki.

Mimo późnego wieczoru nowy wóz bojowy przyszli oglądać mieszkańcy z całej wsi. Nie pozostał on niezauważony podczas przejazdu przez Kalisz Pomorski, gdzie przejechał na sygnałach w asyście innych pojazdów ratowniczych.

Łączny koszt zakupu pojazdu wyniósł 944 886zł. Środki na zakup pojazdu udało się pozyskać dzięki otrzymaniu wsparcia finansowego:

  • 200 000zł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie
  • 300 000zł KSRG
  • 374 886zł Gmina Kalisz Pomorski
  • 70 000zł Powiat Drawski.

Jak mówią strażacy doposażenie jednostki OSP w Poźrzadle Wielkim w nowy wóz specjalistyczny typu GBA z pewnością rozszerzy zakres możliwości działań ratowniczo-gaśniczych na terenie gminy Kalisz Pomorski oraz powiatu Drawskiego

75-lecie OSP Poźrzadło Wielkie. Królewskie powitanie nowego strażackiego samochodu bojowego. Przeszczęśliwa druhna Karolina Nojszewska – wielka siła sprawcza, że Ten Nowy Samochód jest w Poźrzadle Wielkim. Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich osób i instytucji, które tak znakomicie wzbogaciły nie tylko materialnie (samochodem), ale również duchowo naszą Społeczność – podsumował Burmistrz Kalisza Pomorskiego.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej