Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Do czego wykorzystuje się technologię CNC?

 • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Do czego wykorzystuje się technologię CNC?

Computerized Numerical Control to rozwinięcie skrótu CNC. Jest to nowoczesny system sterowania, dzięki któremu możliwe jest precyzyjne programowanie pracy urządzeń. Do czego wykorzystuje się technologię CNC?

Maszyny CNC w procesie produkcji samolotów

Układy sterowania CNC są wykorzystywane w wielu firmach produkcyjnych, a jako przykład można podać te zajmujące się wytwarzaniem części do samolotów. W tym przypadku nie ma miejsca na błędy, precyzja jest bardzo ważna, a więc maszyny CNC sprawdzają się bardzo dobrze. Części do samolotów powinny być precyzyjne, trwałe, muszą mieć odpowiednią wagę i być odporne na temperaturę. Dzięki maszynom CNC możliwe jest wyprodukowanie komponentów lotniczych o różnych kształtach i z wielu materiałów. Warto wspomnieć, że dobrej jakości maszyny nie potrzebują zbyt wiele czasu, aby wyprodukować zamówione części do samolotów, co jest dużą zaletą.

Technologia CNC w przemyśle motoryzacyjnym

Obróbka metalu CNC jest popularna także w branży motoryzacyjnej, tutaj także duże znaczenie ma precyzja wykonania i czas realizacji zamówienia. To właśnie dzięki automatyzacji możliwe jest wytwarzanie dużej liczby samochodów w krótkim czasie. Maszyny gwarantują dużą precyzję w działaniu, dzięki czemu wytwarzane części prezentują wysoką jakość i bardzo rzadko są wadliwe. Tak naprawdę technologię CNC w przemyśle motoryzacyjnym można wykorzystać na wielu różnych etapach produkcji samochodów. Maszyny przydają się na przykład podczas produkcji ram deski rozdzielczej auta, silników rozruchowych, czy też przekładek zębatych stożkowych. Jedną z największych zalet technologii CNC jest możliwość produkowania niestandardowych części zamiennych. Szybkość wytwarzania, dokładność i precyzja oraz powtarzalność to największe zalety technologii CNC, dzięki którym jest ona tak chętnie wykorzystywana w przemyśle motoryzacyjnym.

Maszyny CNC w innych branżach

Produkcja części do samolotów i przemysł motoryzacyjny to niejedyne branże, w których maszyny CNC są tak chętnie wykorzystywane. Obróbka metalu CNC przydaje się także w innych przypadkach:

 • Produkcja maszyn rolniczych
 • Wytwarzanie urządzeń budowlanych 
 • Branża farmaceutyczna 
 • Branża spożywcza
 • Branża odzieżowa 
 • Branża meblarska
 • Produkcja zamków
 • Przemysł stoczniowo-jachtowy
 • Produkcja systemów grawerowania i wiele innych.

Technologia CNC to z pewnością rozwiązanie na miarę naszych czasów, w których liczy się jakość i szybka realizacja. To właśnie dzięki niej możliwe jest cieszenie się najwyższą precyzją, której nie można osiągnąć w przypadku zastosowania obróbki ręcznej. Technologia CNC to także bardzo niskie ryzyko powstawania błędów, a więc marnotrawstwa materiałów i czasu. Warto ją wykorzystać, jeśli ważna jest precyzja, jakość i szybka realizacja zamówienia. Zastanawiasz się, komu zlecić produkcję metalowych elementów? Pamiętaj, że zawsze warto decydować się na współpracę z firmą, która funkcjonuje na rynku przynajmniej od kilku lat i cieszy się pozytywnymi opiniami wśród klientów.

Dodatkowe informacje

 • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej