Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Kreatywne propozycje integracji, które zagwarantują sukces

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Kreatywne propozycje integracji, które zagwarantują sukces

Coroczne imprezy integracyjne są dla pracowników firm sposobem na relaks, poznaniem innych osób w biurze z którymi na co dzień nie mają styczności i oderwaniem głowy od spraw związanych z codziennymi obowiązkami. Firmy prześcigają się w pomysłach na najlepszą formę zabawy dla swoich pracowników. W zależności od posiadanego budżetu czy lokalizacji w Internecie możemy znaleźć firmy specjalizujące się w organizacji takich imprez lub możemy pokusić się o stworzenie swojej własnej niepowtarzalnej imprezy, dopasowanej idealnie do współpracowników.

Korzyści płynące ze wspólnej integracji pracowników

Działania związane z budowaniem zespołu mają liczne korzyści dla firmy. Dzięki nim pracownicy lepiej się poznają, uczą się radzić sobie w sytuacjach stresowych i ćwiczą umiejętności przywódcze - wszystkie umiejętności, które są krytyczne dla pomyślnego funkcjonowania każdej firmy. Działania integrujące pracowników mogą pomóc w podniesieniu morale w organizacji, zmniejszeniu stresu i poprawie relacji międzyludzkich. Są dla pracowników zabawnym sposobem na spotkanie się ze sobą i zaangażowanie w działania, które podnoszą ich samoocenę. Inną ważną zaletą tych działań jest to, że mogą one pomóc w zwiększeniu wydajności w miejscu pracy. Kiedy pracownicy są mniej zestresowani, istnieje większe prawdopodobieństwo, że będą produktywni, a zatem działania te mogą być świetnym sposobem na zapewnienie sukcesu organizacji.

Działania związane z budowaniem zespołu służą także do wypracowania celów firmy. Zabiegi te mają na celu pomóc pracownikom poznać się poza środowiskiem pracy, co oznacza, że mogą oni zacząć rozumieć się jako ludzie, a nie tylko jako współpracownicy. Jest to bardzo ważna umiejętność, ponieważ firmy rozwijają się i nieuchronnie stają w obliczu coraz bardziej stresujących sytuacji w ciągu roku. To właśnie poprzez budowanie tych relacji pracownicy mogą nauczyć się, jak radzić sobie z tymi sytuacjami bardziej efektywnie, jeśli jest to możliwe.

Gry integracyjne na świeżym powietrzu

Jeśli masz w pobliżu park lub teren zielony, nie zaszkodzi zorganizować gry lub turnieju na świeżym powietrzu. Na zewnątrz łatwiej jest zintegrować i zorganizować członków zespołu, szczególnie w przypadku większej ilości osób. Najpopularniejsze gry plenerowe to piłka nożna, koszykówka i siatkówka. Do wyboru mamy także jazdy na quadach czy warsztaty survivalu. Zasady gry mogą być proste, zmienione specjalnie pod okoliczność imprezy i dopasowane do ilości osób. Szczególną popularnością cieszą się gry terenowe, które wymagają współpracy, spostrzegawczości i sprytu. Poszukiwanie wskazówek i rozwiązywanie zagadek oraz wspólne układanie całości historii z pewnością zbliży do siebie zespół. 

Budżetowe imprezy integracyjne dla małych firm

Jednym z najlepszych sposobów na podniesienie morale pracowników i zapewnienie lepszej produktywności jest organizacja zajęć integracyjnych. Możesz wybrać szeroką gamę aktywności w zależności od budżetu i lokalizacji Twojej firmy. Jeśli chcesz wybrać przyjazne dla budżetu zajęcia integracyjne, najlepiej będzie, jeśli wybierzesz zajęcia, które wymagają niewiele sprzętu lub miejsca. Możliwe zajęcia to:

  • gry planszowe,
  • kreatywne zajęcia integracyjne,
  • konkursy i symulacje zespołowe.

Jeśli chcesz wybrać zajęcia integracyjne, które nie wymagają dużego budżetu, możesz wybrać się z drużyną na kręgle, rozwiązywać zagadki w escape roomie czy przygotować piknik firmowy. Nawet wspólne wyjście do baru czy do knajpki na lunch, w przypadku mniejszego zespołu, pozwoli na możliwość luźnej rozmowy, zmotywowania do działania i poznania się między osobami od bardziej ludzkiej strony.

Nietypowe i mało znane atrakcje do wykorzystania podczas imprezy integracyjnej

Istnieje wiele nietypowych i mało znanych atrakcji, które można wykorzystać do nawiązania relacji wśród pracowników. Należą do nich zajęcia na świeżym powietrzu, takie jak wspinaczka skałkowa, biwakowanie i wędrówki. Sauna mobilna wynajem pomorskie, może być świetnym dodatkiem do aktywności plenerowej, która z pewnością zaskoczy pracowników. Należy się tylko upewnić, czy zespół lubi i może brać udział w tego typu atrakcjach.

 

Można również wybrać zajęcia w pomieszczeniach, które mają nietypowy charakter, takie jak paintball, strzelanie z łuku, rzuty siekierą i tory przeszkód. Wiele firm oferuje zajęcia w salach np. konferencyjnych w Twojej firmie, więc nie musisz martwić się o ewentualny dojazd. Nietypowe atrakcje z pewnością wzbudzą zainteresowanie. Pracownicy chętnie wezmą udział w wydarzeniach, których nie dane im było jeszcze próbować co zwiększy atrakcyjność, zaufanie do pracodawcy i pomoże w budowie silnego zespołu.

Działania związane z budowaniem zespołu pracowniczego są ważne dla zapewnienia sukcesu firmy. Najlepszym sposobem na zapewnienie sukcesu imprezy integracyjnej jest wybranie takich zajęć, które są zabawne, angażujące i zachęcają członków zespołu do lepszego poznania się. Ważne jest również, aby upewnić się, że wybrane przez Ciebie zajęcia najlepiej pasują do Twojego budżetu i lokalizacji Twojej firmy i charakteru Twoich pracowników.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej