Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Omal nie spłonęli ludzie. Strażacy mówią o bohaterskiej postawie policjantów. Sami też wynieśli ludzi i zwierzęta z płonącego domu

  • Napisane przez  DSI za OSP Połczyn-Zdrój
Fot. OSP Połczyn-Zdrój Fot. OSP Połczyn-Zdrój

Bohaterska postawia ratowników, zarówno policjantów jak i strażaków spowodowała, że nikt nie zginął. Z płonącego domu wydostali oni ludzi i zwierzęta. To były dramatyczne chwile.  22 listopada o godz.: 06:45 służby ratownicze zostały wezwane do miejscowości Ogartówko w gminie Połczyn-Zdój. Doszło do pożaru budynku wielorodzinnego.

Jak informują strażacy z OPS Połczyn-Zdój po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów strażackich  zastano policjantów z połczyńskiego komisariatu, którzy przeprowadzali ewakuację mieszkańców z płonącego budynku.

Policjanci wynieśli kobietę z dzieckiem oraz osobę niepełnosprawną – relacjonują strażacy.

Pożar był bardzo rozwinięty, a ogień objął cały budynek. Strażacy otrzymali informację o kobiecie, która znajdowała się w swoim mieszkaniu na górnej kondygnacji, a jej ewakuacja klatką schodową była już niemożliwa.

Strażacy w asyście policjantów przystawili drabinę i dostali się do wnętrza mieszkania przez okno po czym ewakuowali bezpiecznie kobietę. Zdążyli również wynieść z budynku cztery szczenięta i jednego kota.

Ogień strawił cały budynek ale udało się uratować wszystkich mieszkańców w sumie dziesięć osób – relacjonują druhowie.

Do działań skierowano: OSP Połczyn-Zdrój, OSP Kołacz, OSP Rąbino, OSP Zajączkówko , PSP Świdwin, PSP Koszalin, Pogotowie Energetyczne, ZRM. Straż Miejska, Zarządzanie Kryzysowe oraz Policję.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej