Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie obchodzi jubileusz. To już 50 lat

  • Napisane przez  DSI za K.Ignacak
Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie obchodzi jubileusz. To już 50 lat

We wrześniu tego roku Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie obchodził swój jubileusz 50-lecia. Przygotowania do głównych wydarzeń rozpoczęły się jeszcze przed wakacjami, a od początku września we wszystkich placówkach wchodzących w skład ZPE-T organizowane były większe i mniejsze wydarzenia nawiązujące do jubileuszu.

Wychowankowie wraz z nauczycielami przygotowali m.in. pokaz mody z lat 80. i 90., brali udział w licznych eventach sportowych, jak choćby jubileuszowym torze przeszkód Ninja Warrior, mityngu sportowym „50 na 50”, czy „Meczu Gwiazd”, w którym wystąpili uczniowie kontra nauczyciele, a sędzią była wicedyrektor Anna Chylińska-Jakubowicz.

Nie zabrakło też zabaw tanecznych, czy pokazów zumby. W Czaplinku odbył się „Przegląd dziecięcych talentów”, w którym wzięli udział nasi podopieczni oraz uczniowie i przedszkolaki z czaplineckich placówek edukacyjnych. W Bobrowie przed siedzibą ZPE-T wychowankowie internatu wraz z wychowawcami zasadzili 50 wrzosów z okazji 50-lecia, a harcerze zorganizowali jubileuszowy bieg harcerski.

Główne uroczystości odbyły się w środę 21 września 2022 roku w sercu ZPE-T, czyli w Bobrowie. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą, celebrowaną przez ks. Proboszcza Krzysztofa Mazura. Po mszy Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie Krystian Ignacak wraz z wicedyrektorami zaprosili przybyłych gości na część główną, która odbyła się w plenerze przy budynku ZPE-T w Bobrowie.

Po występach artystycznych w wykonaniu uczniów, przeplatanych prezentacjami multimedialnymi pełnymi faktów, wydarzeń i wspomnień z minionych i obecnych lat, nastąpiło uroczyste wkopanie kapsuły czasu i zwiedzanie izby pamięci wraz z wpisami do księgi gości. Nie zabrakło także pysznego jubileuszowego tortu.

Wśród zaproszonych gości, którzy zaszczycili swoją obecnością, byli: Starosta Powiatu Drawskiego Stanisław Cybula, Wicestarosta Waldemar Włodarczyk, Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego Urszula Ptak, Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Bogusław Ogorzałek, kierownik oddziału zamiejscowego Delegatury w Koszalinie z siedzibą w Wałczu Jolanta Będlin, Burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz, Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski, dyrektorzy szkół i przedszkoli, przedstawiciele jednostek organizacyjnych powiatu drawskiego, gmin, służb mundurowych, przedstawiciele Nadleśnictwa Drawsko Pomorskie oraz wiele innych wspaniałych osób, których nie sposób wymienić z nazwiska.

Z okazji 50-lecia została wydana również broszura poświęcona historii placówki i osobom z nią związanym.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej