Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Uwaga: prace geodezyjne na terenie powiatu drawskiego. Informujemy co się z tym wiąże

  • Napisane przez  DSI
Photo by Nelson Axigoth Photo by Nelson Axigoth

Starosta Drawski powiadomił nas, że związku z obowiązkiem wdrożenia nowego układu wysokościowego wykonawca prac geodezyjnych PERIGEUM Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie wykonuje prace na terenie całego powiatu drawskiego.

Oznacza to, że m.in. dokonuje stabilizacji projektowanych punktów szczegółowej osnowy wysokościowej (reperów) i wielofunkcyjnej wg zatwierdzonego przez starostę projektu technicznego, prac naprawczych na istniejących reperach. Wykonawca zawiadamia również właścicieli nieruchomości o umieszczeniu znaków geodezyjnych i będzie dokonywać pomiaru tych punktów.

Prace mają potrwać do czerwca 2023 roku.

Ważne informacje dla właścicieli gruntów:

Zgodnie z art. 13 ustawy z dnia 17 maja 1989 roku prawo geodezyjne i kartograficzne (t. j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1990 ze zm.) OSOBY WYKONUJĄCE PRACE GEODEZYJNE i KARTOGRAFICZNE MAJĄ PRAWO:

  • 1) wstępu na grunt i do obiektów budowlanych,
  • 2) dokonywania czynności związanych z wykonywanymi pracami
  • 3) nieodpłatnego umieszczania na gruntach i obiektach budowlanych znaków geodezyjnych oraz urządzeń zabezpieczających te znaki.

Natomiast w myśl art. 14 ww. ustawy właściciel nieruchomości lub osoba władająca gruntem ma obowiązek umożliwić wykonawcy prac wykonanie powyższych prac geodezyjnych i kartograficznych. Na podstawie art. 15 ww. ustawy ZNAKI GEODEZYJNEJ PODLEGAJĄ OCHRONIE.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej