Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Drawski ośrodek kultury rusza z realizacją dwóch projektów w bibliotece. Ma na to dodatkowe pieniądze.

  • Napisane przez  DSI
Drawski ośrodek kultury rusza z realizacją dwóch projektów w bibliotece. Ma na to dodatkowe pieniądze.

Na dwa projekty Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim pozyskał pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To łączenie prawie 70 tys. zł. dodatkowych środków.

W podróż „Z książką przez świat” zaprasza drawska biblioteka.

Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim pozyskał grant na  projekt pn. „Z książką przez świat”. Dla drawskiej biblioteki z programu PROMOCJA CZYTELNICTWA 2022 MKiDN. To dodatkowa kwota w wysokości 36 750 zł,

Motywem przewodnim zadania jest czytelniczy mural, który od ubiegłego roku zdobi ścianę biblioteki. Zaplanowane w zadaniu działania dedykowane będą przede wszystkim dzieciom i młodzieży. Wśród propozycji, oprócz wielu spotkań z pisarzami, konkursów i akcji czytelniczych, bibliotekarze zaproszą dzieci w podróż po literaturze, na rowerowy rajd, spotkania Klubu Małych Podróżników, czy twórcze warsztaty. W ofercie dla młodzieży znajdzie się  m.in. Turniej Gier Mobilnych, podróż pociągiem do Szczecina do Muzeum Literatury i Centrum Dialogu Przełomy oraz możliwość udziału w biwaku.

Piknik z książką i filmem podróżniczym w parku Chopina to z kolei weekendowa propozycja dla całych rodzin. Zadanie będzie realizowane na terenie gminy Drawsko Pomorskie do grudnia 2022r.

Przystanek: Biblioteka. Tu jesteś u siebie!

To kolejny projekt, na który Ośrodek Kultury uzyskał dofinansowanie ze środków MKiDN, tym razem z Programu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2022, w wysokości 33 000 złotych.

To zadanie odwołuje się do ważnych rocznic i uroczystości, które przypadają w Roku 2022, m.in. Roku Marii Konopnickiej, Wandy Rutkiewicz, czy Marii Grzegorzewskiej. Bibliotekarze zaproszą mieszkańców do udziału w działaniach edukacyjno-kreatywnych, w tym także dzieci i młodzież o szczególnych potrzebach, podopiecznych placówek terapeutyczno-edukacyjnych oraz seniorów. Wśród tych propozycji będą: warsztaty programowania i robotyki, plastyczno-literackie i czytelnicze, konkursy, turniej gier planszowych i gier mobilnych, spotkania  autorskie, wystawy i konkursy i wiele innych działań.

Popularyzacji książki posłużą też uliczny flash mob, happening, piknik czytelniczy i działalność Klubów Czytelniczych. Ukazanie literatury jako źródła inspiracji dla twórców sztuki będzie możliwe poprzez zaproszenie dzieci na musical czy spektakl teatralny, które powstały na motywach literackich.

Zadanie będzie realizowane na terenie  placówek bibliotecznych gminy Drawsko Pomorskie do końca listopada 2022r.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej