Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Narażali się aby uwolnić ludzi i pojazdy spod walących się drzew

  • Napisane przez  DSI
Narażali się aby uwolnić ludzi i pojazdy spod walących się drzew

Ostatnie wichury mocno dały się we znaki mieszkańcom powiatu drawskiego. Na drogach było bardzo niebezpiecznie izalegały poprzewracane drzewa. Szczególnie groźna sytuacja była w sobotni poranek 19. lutego. Podmuchy wiatru powodowały, że pomiędzy jadące samochody zaczęły upadać drzewa.

Na taką sytuację natknął się w drodze do służby funkcjonariusz Zakładu Karnego w Wierzchowie - kpr. Maciej Misiura, strażnik działu ochrony oraz st. szer. Krzysztofa Borkowskiego żołnierza z 12 Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu

Obaj ruszyli na pomoc w ewakuacji kilkunastu osób uwięzionych na drodze w okolicach miejscowości Osiek Drawski.

Za wykazaną obywatelską postawę podziękowania funkcjonariuszowi złożył funkcjonariuszowi Dyrektor Zakładu Karnego w Wierzchowie ppłk Patrycjusz Uchroński.

Także Komendant Powiatowy PSP w Drawsku Pomorskim złożył podziękowania dla kpr. Macieja Misiury st. szer. Krzysztofa Borkowskiego.

Jak informuje Komendant Powiatowy PSP w Drawsku Pomorskim osoby te z narażeniem życia, nie dysponując żadnymi środkami ochrony osobistej udzielili wsparcia funkcjonariuszowi Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim w ewakuacji kilkunastu pojazdów, które zostały uwięzione pomiędzy powalonymi drzewami. W pojazdach tych znajdowało się co najmniej kilkanaście osób. Bardzo silne porywy wiatru łamały i wywracały z korzeniami drzewa rosnące wzdłuż drogi. Istniało ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi uwięzionych w pojazdach na tym odcinku. Co chwilę na jezdnię i pobocza upadały kolejne drzewa powodując zagrożenie zarówno dla osób postronnych jak i ratowników.

St. szer. Krzysztofa Borkowski i kpr. Maciej Misiura widząc ratownika usuwającego z drogi powalone drzewa z narażeniem własnego życia i zdrowia ruszyli z pomocą torując drogę oraz umożliwiając tym samym natychmiastową ewakuację zagrożonych ludzi. Jak się okazało determinacja i heroizm tych osób przyniosła oczekiwany efekt, gdyż po upływie kilkunastu minut odcinek drogi, na którym znajdowały się pojazdy został zasypany przez powalone drzewa.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej