W Drawsku budują chodnik na ul. Podmiejskiej. Będzie bezpieczniej dla pieszych

  • Napisał 

Poprawia się infrastruktura w obrębie ul. Podmiejskiej. Kila miesięcy temu gmina Drawsko Pomorskie realizowała budowę kanalizacji deszczowej w ul. Podmiejskiej przy Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji oraz w drodze gminnej. 

Obecnie trwa również budowa chodnika wzdłuż ulicy Podmiejskiej oraz w części ul. Starogrodzkiej. Realizatorem tej inwestycji jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Chodnik jest niezwykle potrzebny z uwagi na to, że w zakładzie KTP pracują setki osób, a z niepotwierdzonych jeszcze doniesień, ma powstać druga hala a zatrudnienie zwiększone. 

Chodnik trzeba wychodzić. W sprawie budowy chodnika drawski samorząd lobbował wielokrotnie. W sieci można znaleźć wzmianki o spotkaniach, których przedmiotem była ul Podmiejska w Drawsku.  Już w czerwcu 2013 roku odbyło się spotkanie burmistrza Drawska z ówczesnym Wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego - Andrzejem Jakubowskim. Ostatnie spotkania miały miejsce 21 kwietnia w siedzibie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie i 22 kwietnia w Drawsku z przedstawicielami Zarządu Dróg Krajowych i Autostrad. Co ciekawe wskazywano również na potrzebę budowy ścieżki rowerowej

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto