Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Muzeum Powstania Warszawskiego, Łazienki Królewskie i Plac Zamkowy. Kaliscy licealiści poznawali Warszawę

  • Napisane przez  ZS
Muzeum Powstania Warszawskiego, Łazienki Królewskie i Plac Zamkowy. Kaliscy licealiści poznawali Warszawę

Korzystając z dofinansowania w ramach programu MEiN „Poznaj Polskę”, klasa 1a Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim, pod opieką nauczycielek, Grażyny Czerner i Mirosławy Kacperskiej, w dniach 30. 1. – 02. 12. 2021 r. wyjechała na wycieczkę autokarową do Warszawy.

Motywem przewodnim było poznanie miejsc związanych z historią kraju, szczególnie zaś z wydarzeniami związanymi z drugą wojną światową.

Uczniowie zwiedzili między innymi Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Muzeum Powstania Warszawskiego, Łazienki Królewskie, Starówkę, Plac Zamkowy i Zamek Królewski. Kilka ciekawych godzin spędzili także w Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogli samodzielnie doświadczyć prostych i bardziej skomplikowanych zjawisk fizycznych i chemicznych.

Kaliscy licealiści poznawali Warszawę

Zupełnie przypadkowo uczniowie byli świadkami uroczystej zmiany warty i złożenia wieńca przez delegację Turcji przy Grobie Nieznanego Żołnierza, czemu towarzyszyła Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego.

Wycieczka trwała tylko trzy dni, ale pozostanie w pamięci na długo i być może skłoni uczniów do dalszego zwiedzania ciekawych zakątków naszego kraju.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej