Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Meble do przedszkola - jak wybrać najlepsze?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Meble do przedszkola - jak wybrać najlepsze?

Przedszkole to miejsce, w którym dzieci stawiają swoje pierwsze kroki w świecie edukacji, a także doświadczają pierwszych przyjaźni i nowych wrażeń. Każda placówka, zarówno publiczna, jak i prywatna, powinna sprzyjać rozwojowi dzieci na wielu płaszczyznach, a także zapewniać maksymalne bezpieczeństwo podczas zajęć i zabawy. Dlatego też należy zadbać o to, aby meble przedszkolne były odpowiednio przystosowane do potrzeb małych użytkowników, a także nie stanowiły zagrożenia dla ich zdrowia. Zatem czym kierować się przy wyborze mebli do przedszkola? Podpowiadamy.

Meble do przedszkola – bezpieczeństwo przede wszystkim

Przy wyborze mebli do przedszkola należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na atesty. Należy wybierać meble tylko od tych producentów, którzy oznaczają swoje meble certyfikatami bezpieczeństwa. Atesty powinny świadczyć o nieszkodliwości zarówno materiałów użytych do wykonania mebli, jak i wszelkich mechanizmów. Jest to bardzo istotne w kontekście gwarancji bezpieczeństwa podczas codziennego użytkowania krzeseł czy szafek przedszkolnych. Nie bez znaczenia okazuje się także jakość wykonania elementów umeblowania sal w przedszkolu – każdy komponent powinien być precyzyjnie wykończony i pozbawiony ostrych krawędzi, które mogłyby stanowić zagrożenie dla maluchów.

Meble do przedszkola – dopasowane do wzrostu dzieci

Do przedszkola trafiają dzieci w różnym wieku – od 2,5 r.ż. aż do 6 r.ż, gdy uczęszczają do „zerówki”. Maluchy bardzo często różnią się od siebie wzrostem, dlatego też meble przedszkolne powinny być dopasowane do różnych warunków fizycznych. Zarówno stoliki do przedszkola, jak i krzesła oraz szafki dostępne w placówce powinny zapewniać ich  komfortowe użytkowanie dla grup młodszych i starszych. Nie jest to jednak problem – producenci mebli do przedszkoli dbają o to, aby wybór umożliwiał skompletowanie pełnego wyposażenia placówki, która tym samym będzie spełniała wszelkie standardy.

Meble do przedszkola – kolorowo i pomysłowo

Jak stworzyć idealne warunki dla rozwoju najmłodszych? Dość istotnym czynnikiem okazuje się tutaj design mebli przedszkolnych, które powinny wyróżniać się różnorodnością kolorów i kształtów. Dzieciaki z pewnością znacznie chętniej będą powracać do sal przedszkolnych i korzystać z ich funkcjonalności. Producenci mebli szkolnych i przedszkolnych doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego coraz częściej proponują nieoczywiste rozwiązania, np. stoliki z sześciokątnymi blatami czy stoliki profilowane trzyosobowe.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej