Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Krzysztof Hołowczyc również w Kaliszu Pomorskim

  • Napisane przez  Urząd Miejski w Kaliszu Pomorskim

4 Kalisz Pomorskim odwiedził podobnie jak Drawsko Pomorskie Krzysztof Hołowczyc jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych, mający w swoim dorobku zarówno tytuły Mistrza Polski, Mistrza Europy, jak i udane starty w eliminacjach Mistrzostw Świata i w legendarnym rajdzie Dakar.

Celem wizyty było spotkanie z Burmistrzem Kalisza Pomorskiego Michałem Hypkim, by omówić między innymi plany gminy dotyczące kolejnych edycji rajdów terenowych w naszym regionie. Gość podziękował w imieniu sportowców za dotychczasową życzliwość władz samorządowych Kalisza Pomorskiego i Drawska Pomorskiego przy organizacji rajdów Baja Drawsko i Baja Poland. Podczas spotkania ustalono, że odbędzie się kolejna edycja rajdu Baja Drawsko-Kalisz.

Rajdowiec mówił także o bezpieczeństwie na drogach, o potrzebie edukacji młodych pokoleń od jak najwcześniejszych lat. Jako wielki orędownik szkół nauki jazdy, które będą szkoliły kierowców, a nie przygotowywały jedynie kursantów do zdania egzaminu, uważa że prawidłowych zasad jazdy trzeba uczyć przede wszystkim w praktyce. Pomocne jego zdaniem może być w tym temacie budowanie miasteczek ruchu drogowego, w których powinno się organizować zajęcia praktyczne dla dzieci i młodzieży dotyczące bezpieczeństwa na drodze, czy też przeprowadzać szkolenia i egzaminy na kartę rowerową. Są to także miejsca, w których czas wolny mogą spędzać całe rodziny. Dzieci - ucząc się, a rodzice - podnosząc swoje umiejętności.

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej