Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Mieszkańcy Czaplinka mogą spodziewać się kontroli w zakresie segregacji odpadów

  • Napisane przez  DSI za UM
Obraz RitaE z Pixabay Obraz RitaE z Pixabay

Urząd Miejski w Czaplinku ostrzegł, że rozpoczęła się kontrola w zakresie przestrzegania przez mieszkańców gminy zasad segregacji odpadów komunalnych.

Jak zapowiada ratusz w Czaplinku sprawdzane są pojemniki na odpady zmieszane i segregowane.

Urzędnicy podkreślają, że prawidłowa segregacja wpływa na zmniejszenie ilości odpadów zmieszanych (niesegregowanych),co przekłada się na zmniejszenie ponoszonych kosztów przez gminę a przez to wpływa bezpośrednio na koszty jakie mieszkańcy ponoszą za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Większa ilość odpadów zmieszanych ma bezpośredni wpływ na koszty funkcjonowania systemu gospodarki gospodarowania odpadami komunalnymi. Nieprzestrzeganie przez mieszkańców gminy zasad segregacji, czyli wrzucanie do pojemników na odpady zmieszane np. papieru, plastiku, szkła, metalu zwiększa koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi oraz zmniejsza szanse osiągnięcia przez gminę odpowiednich poziomów recyklingu.

Mieszkańcy gminy, którzy nie segregują odpadów komunalnych, będą obciążani podwyższoną stawką opłaty, za miesiąc, w którym stwierdzono nieprawidłową segregację!

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej